Jak zrozumieć związek z mężczyzną i uniknąć toksycznych relacji część 2 Casanova/chwiejny emocjonalnie BPD

Czytając ten post (część 2)dowiesz się jak unikać i rozpoznawać niebezpiecznych mężczyzn i jak przetrwac po rozstaniu . Istnieje bardzo niewiele kobiet, które nie napotkały takiego meżczyzny w swoim życiu.

Mógł być to Twój szef, pracownik, chłopak, mąż, kolega, sąsiad, albo ktoś z portalu randkowego gdzie jest ich dość dużo.

Większość mężczyzn , których  spotykamy  to typ Casanovy, Narcyza, Osobowości chwiejnej emocjonalnie typu borderline BPD. Porównanie skrótowe w poście …wkrótce

Narcyz nie jest zawsze osobowością BPD, ale osoba BPD jest zawsze narcystyczna.

Nawet jeśli posiadasz bardzo dobry instynkt dotyczący mężczyzn  i myślisz, że ciebie to nie dotyczy ,to jesteś w błędzie . Ten facet wydaje się być tak wspaniałym, że trudno w to uwierzyć ! To jest to czego pragnęłaś zawsze .W miarę postępu tego związku, będziesz czuć się coraz bardziej sfrustrowana , zagubiona  i dręczona . Ten fantastycznie otwarty facet nie pozwala ci żyć,doprowadza do szaleństwa, a ty tesknisz do tego jak kiedyś było .

Nie wszystkie cechy opisane poniżej moga występować u Twojego ukochanego,mogą też występować w mniejszym lub większym natężeniu .Rozumiejąc siebie swoje rany emocjonalne będzie ci łatwiej .

Stare powiedzenie mówi ” zwrócić uwagę na to, jak mężczyzna  traktuje swoją matkę ” , ale lepiej zwróć  baczniejszą uwagę na to, jak jego matka traktowała go !aby zrozumieć te zależności przeczytaj tekst poniżej

Podróż na księżyc
Pamietaj mężczyzna typu BPD jest znudzony , jeśli nie uczestniczy w pościgu  . Kobiety BPD są jedynymi, które mogą go zdominować i być lepsze  w tej grze (sprawdz czy nią nie jesteś ),dzięki czemu mogą utrzymać jego uwagę na dłużej . Nie zdziw sie jeśli wiele lat po tym jak  rozstaliście  się, może nadal rozpaczać twierdząc, że była to jedyna i prawdziwa miłość, choć jego unikanie prawdziwego związku doprowadziło do jego rozpadu .

Chwiejny emocjonalnie BPDuwielbia rozbijać zwiazki ,dzięki czemu dodaje sobie pewności .Często jest to wzór z dzieciństwa , ojciec  który oszukiwał , chłopiec  czuł sie opuszczony , żałosny, obwiniał matkę  uważający ją za slabą .Teraz on kompulsywnie powtarza wzorce z dzieciństwa i naśladując zachowania ojca minimalizuje ból wynikajacy z brakujących więzi rodzicielskiej .  Zawstydzanie /karanie innych mężczyzn , jest równoznaczne w jego podświadomosci zemście na ojcu .Problem gniewu z dzieciństwa jest motorem tego typu postępowania .

Casanova w relacjach istnieje w skrajnych emocjach między miłością a nienawiścią  .Z powodu deficytu kontaktu w dzieciństwie  z mamą , przejawia dużą dozę ambiwalencji emocjonalnej (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ambiwalencja). Będąc dorosłym mężczyzną zachowuję się jak mały chłopiec potrzebujący nadmiernej uwagi ,a zarazem walczący z wewnętrzna potrzebą miłości do dręczyciela (kobiety ) i przekonaniem że musi ją szanować, a wizją, że nie może się przywiazać do kobiety . Wielu z tych mężczyzn zobowiazało się zaopiekowac matką po smierci ojca bez względu na toksyczność tej relacji .W konsekwencji idealizują oni często relacje z narcystyczną lub chwiejną emocjonalnie BPD matką odmawiając pomocy psychologicznej

Ten mężczyzna może być obsesywno -kompulsywny z cechami narcystycznymi (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_obsesyjno-kompulsyjne )Jest perfekcyjny ,stara sie dominować,kierować związkiem,instruować cię jak wykonywać nawet najbanalniejsze czynności ..traktuje cię jak dziecko .

Pamiętaj typ narcystyczny nie ma czasu myśleć o twoich uczuciach  lub potrzebach czesto cię krytykując !

Drugie imię Casanovy to “Spróbujmy jeszcze raz”.Kiedy nie układa sie miedzy wami ma ogromną potrzebę zastąpienia cię kimś innym ,lecz kiedy ty po kilku miesiacach walki o tą relacje wreszcie chcesz sie uwolnić, on zaczyna wydzwaniać do ciebie prosząc o kolejna szanse.Nie bądż zdziwiona jeśli odkryjesz, że w tym samym czasie umówił się z kilkoma nowymi kobietami, aby nie zostać porzuconym .Oczywiście nigdy nie przyzna się do tego że w tym czasie sypia z innymi kobietami,wiec pamietaj zabezpieczaj się !

CZASEM CZUJESZ SIE SZALONA !

Emocjonalnie uszkodzony mężczyzna może powtarzać ci, że nie jest gotowy na coś poważnego .Jeśli jest przystojny możesz chcieć od niego tylko sexu i to jest ok .Pamiętaj jednak sygnały wysyłane przez niego kiedy uprawiacie miłość  są całkowicie sprzeczne do słów które wypowiada i wkrótce możesz uwierzyć, że zmienił zdanie i stać się jego ofiarą . Casanova nie potrzebuje cię ,ale jego egzystencja jest zależna od tego abyś ty go potrzebowała .

Możesz mysleć, że jesteś szalona ponieważ ilość sprzecznych informacji jest ogromna. Początkowo nie będziesz na nie zwracała uwagi starajac sie znależc logiczne wytłumaczenie np będzie chciał spać bardzo blizko ,ale kiedy sie do tego przyzwyczaisz zacznie się odsuwać.Borderline są mistrzami w usidlaniu cię i odpychaniu .W jednej minucie czujesz sie podziwiana w drugiej odpychana . Posłuchaj Madonny ‘ One Step Over the Borderline “dla poczucia tego .

http://www.youtube.com/watch?v=Oca3M4O6s6o

tutaj tłumaczenie http://www.tekstowo.pl/piosenka,madonna,borderline.html

Możesz być kobietą sukcesu,  ale chwiejny emocjonalnie mężczyzna ma zdolność dołowania cię do momentu, aż zwątpisz w siebie . Dość szybko po rozpoczęciu romansu namówi cię na otwarcie  twoich uczuć, zdrade sekretów i  omami cię zapewnieniami ze możesz mu 100% ufać bo jesteście bratnimi duszami . Do tego momentu będzie zachowywał się kochająco ,opiekuńczo powodując, że mu ulegniesz i zaufasz jak nikomu wcześniej .

Moja długoletnia przyjaciółka uległa takiemu osobnikowi zrzuciła zbroję i dała mu dostęp do jej miękkie, delikatnej, wrażliwej strony .On zaczął kontaktować się mniej , pogrywać sobie jej emocjami, znajdować w niej wady  i zachowywać sie jak dupek . Zajęło jej miesiące, aby z tego się wyzwolić .Jej ciało było straumatyzowane . Miała bardzo duże problemy z jelitami, kręgoslupem . Rany na psychice nie pozwalały jej ufać przez długi czas . Była  bezpieczna , ale  toksyczny wstyd pozostał .

Nie kochaj tylko sercem – upewnij się, że używasz głowy!
Faza gry i testowania może rozpocząć się dość wcześnie . Mógł planować z tobą wekend tydzień lub więcej z góry – ale nigdy nie zatelefonował, aby go potwierdzić lub podać szczególy . Więc siedzisz zastanawiając się w co się ubrać na tę okazję i myślisz , ” na pewno  zadzwoni za chwilę aby wszystko uzgodnić “potem ” może zapomniał – albo może po prostu nie pojawi się . Nie łudż się to “gówno” jest zamierzone. Każdy mężczyzna , który jest podekscytowany kimś , nie znika nagle , lecz sprawdza czy wszytko ok i czy nadal jesteś zainteresowana . Wszystkie inne zachowania , to manipulacja . Jeśli zadzwonisz, aby sprawdzić co się dzieje dajesz mu do zrozumienia jak daleko może uciec od ciebie abyś to stolerowała.Ten pierwszy symptom jest jego wzorcem na przyszłość .
Casanova ma poważne problemy z własną wartością . Jego jedyny sposób aby  ocenić , czy kobieta jest nim zainteresowania , jest przez jej  gotowość do  kontaktu seksualnego . To jego barometr . Ponieważ nigdy nie nauczył się traktować siebie jako sympatycznego  i godnego podziwu i szacunku , odrzuci kobiete, który postrzega go w ten sposób . Krótko mówiąc, nie podoba się sobie, co powoduje, że jest zainteresowany kobietami borderline.
K był znacznie młodszy niż ja, ale utrzymywaliśmy piękną przyjaźń . Wydawało  się, że potrzebuje mentora i konsekwentnie to podkreślał.  Był szalenie zalotny od samego początku naszej znajomości, ale kiedy wyobraziłam jakby mógł wyglądać prawdziwy związek uświadamiałam sobie, że byłaby to katastrofa ze względu na jego rany emocjonalne . Nasza przyjaźń była ciekawa i satysfakcjonujące na wielu poziomach , ale byłam pewna że więż emocjonalna nie istnieje natomiast K fantazjował, że ja go potrzebuje.Potrzebowal tego wyobrażenia, aby się dowartościować. Był bardzo sensualny i z łatwoscią uwodził kobiety przede mną grajac niesmiałego. Jego wyobrażenie, że pragne go emocjonalnie,było mu potrzebne, aby sie dowartościować.
Twój kochanek jest skrajnie nadwrażliwy na punkcie wszystkiego .Ciagle masz wrażenie ze ranisz jego uczucia , nawet jak wiesz że jest to irracjonalne i głupie, czujesz się winna .

Dąsa sie jak dziecko, ucieka odsuwa się, albo jest agresywny tak że wydaje ci się, że stąpasz po porcelanie i nieważne jak jesteś ostrożna i tak nastapisz na minę .

W bardzo szybkim czasie twoje poczucie humoru obumiera i radosna częsć ciebie znika .

To nie znaczy, że nie będzie dla ciebie czasami słodki , ale ty czujesz sie uwięziona pomiedzy jego zmiennymi nastojami góra -dól i tym jak łatwo może być zdenerwowany Wkrótce będziesz tak ostrożna, że staniesz się robotem  bez uczuć i potrzeb –  żony ze Stepford.(http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBony_ze_Stepford_%28film_2004%29 ) Twoje ciało będzie wciąż tutaj , ale w duch i dusza będą martwe . Myślisz, że go kochasz ? Miłość nigdy nie jest bolesna , chyba, że ​​masz także problemy zwiazane z obsesja opuszczenia, ponieważ gdybyś ich nie miała nie zadawałabys się z takim osobnikiem!

PODWÓJNY STANDART

W środku bitwy lub po rozstaniu twój borderline będzie  flirtował z kim popadnie,ale jeśli zaczniesz się spotykać z kimś innym spowoduje to trzęsienie ziemi w jego mentalności . Jak na ironię ,  dla niego jest całkowicie do przyjęcia mieć ogromną ilość partnerów, ale jeśli ty spojrzysz na innego niech Bóg ma cię w swojej opiece .Może dojść nawet do przemocy . Hipokryzja jest u niego na porządeku dnia  . To sprawia, że ​​jesteś zdezorientowana  ale już się do tego przyzwyczaiłaś , prawda ?
Nie należy zakładać, że mówi prawdę o swojej historii seksualnej lub zdrowia . Możesz starać się mu wierzyć , gdy mówi, że jest “czysty “, że zrobił  test na AIDS – ale w rzeczywistości kłamie i upiększa fakty , aby uzyskać to, czego chce  i masz wrażenie ze nie wiesz gdzie jest ta osoba którą spotkałaś . Stosuj środki ochrony – bez względu na to , co intuicja ci mówi o tym gościu ! Nie robić tego, może oznaczać wyrok śmierci lub życie z wirusem , jak bolesna opryszczka lub brodawki narządów płciowych , o których  wygodnie “zapomniał ” ci powiedzieć  . To przydaża sie wielu kobietom. Nie stań się  jedną  z nich.

KOCHA , NIE KOCHA
Randkowałam z bardzo przystojnym facetem, którego szybko wyczułam, że był neurotyczny ..ale nie mogłam przestać go całować . Wiedzialam że jest nieosiągalny, oziebły i odległy ale kiedy to sobie uświadamialam on się zmieniał  Dr Jekyll – Mr Hyde .Kiedy ktoś zachowuje się w ten sposób jest 100% borderline .    Uciekaj !
Możesz obwiniać się za jego  nieprzewidywalne nastroje , ponieważ  brzmi  to sensownie, kiedy ci tłumaczy  dlaczego stał się wycofany, sfrustrowany, zły czy smutny – i chcesz mu pomóc . Przecież to świetny facet który cię wybrał i dzieli się wszystkim uczuciami z tobą.Czy nie jesteś szczęściarą?Jeśli starasz się go skonfrontować z rzeczywistoscia, robi wymówki, staje nienawistny  i przelewa  wstręt do samego siebie na ciebie.Nie umie przepraszać .Jeśli zaakceptujesz go takiego jakim jest przegrywasz.Nie ufaj mu !
Podobnie jak kobiety borderline, ten człowiek nie ma granic i nie kontroluje impulsów . Może zjawić się w twoim domu lub pracy bez zapowiedzi lub dzwonić nieskończoną ilość razy  w ciągu dnia . Początkowo będzie to wspaniałe – ale później zadasz sobie pytanie , czy on jest w stanie egzystować  sam. W większosci przypadków czuje sie niewygodnie w gronie  znajomych – zwłaszcza gdy są to mężczyźni. Jego zazdrość może być dobrze ukryta , ale można wyczuć  rezerwe kiedy ich spotyka.  Każda osoba, która przykuwa  twoją uwagę  jest postrzegane jako zagrożenie . On oskarża cię o najbardziej absurdalne zdrady,a ty czujesz  jakbyś ciągle broniła się przed jego irracjonalnymi  fantazjami   ! Bez względu na to , jak bardzo bedziesz starała się go uspokoić on się nie zmieni.  Kochać Casanove  jest jak próba wypełnienia studni  bez dna .
Leczyłam kilku borderline ,narzekających na ciągłe problemy z relacjami .Większość przekonywała mnie jakimi wspaniałymi są kochankami i z iloma kobietami byli ,ktore nazywały ich “Najlepszymi kochankami”. Pewny siebie mężczyna nie musi potwierdzać swojej męskości tego typu rozmową .Nie musi podkreślać jakim jest kochankiem,jaki wspaniały ma samochód ,dom etc  .
Poczucie własnej wartości zazwyczaj opiera się na innych elementach jak bycie soba , natomiast u tego człowieka rzeczy odzwierciedlajace ile robi, są równoznaczne z jego poczuciem wartości .To spadek po narcystycznych rodzicach .

Ten mężczyzna wybiera  kobiety które postrzega  jako potrzebujące wsparcia  lub słabsze od niego. Każda kobieta, która jest mocniejsza uaktywnia jego obsesje opuszczenia.Jeśli dobierze sobie partnera równego sobie stara sie go “zdołować “i uaktywnić jego obsesje opuszczenia .W ten sposób , kieruje związkiem . Często ten typ zachowań  występuje u mężczyzn BPD w psychoterapeutycznych lub medycznych zawodach  .

Casanova jest podatna na romanse z mężatkami . Wybiera relacje “bezpieczne” , które nie mają szans na egzystencje w innych warunkach . Staje się bohaterem, który  ratuje dziewczęta z rutyny zobowiązań małżeńskich . Chaos i dramat dzieciństwa wywołuje  potrzebę kontrolowania  i wytwarzania  uzależnień .Casanova przez bycie wyzolicielem kobiet tworzy swoje  poczucie wielkości i “misji “.
Zachowania kompensacyjne , które pomagają mu chronić  wewnętrzną niestabilności , zwykle maja wydżwięk w postaci różnych uzależnień ,zamiast kochać zdrową miłościa pije, używa narkotyków itp Ambiwalencja =niezdolność do utrzymania głębokich, znaczących więzi . Ta utrata wartości wynika z dzieciństwa i dotyczy samooceny. Największy jego lęk, który często skrywa  to porzucenie ! Jeśli człowiek nie czuje się komfortowo z sobą, jak  może czuć się dobrze  z Tobą ?!

Casanova może opowiadać dużo o swoich przeszłych kochankach  i dokonywać porównań między nimi a tobą . Ponieważ nie może czuć prawdziwej namiętności  /  tęsknoty za kimś(wyjątek kiedy ta osoba   jest poza zasięgiem, jego uczucia)Uczucie  “miłości” jest głównie związane z ostanim  romansem. Kobieta, która jest obecna , kochająca i dostępna nie wywołuje trudnych, bolesnych  emocji, których  nauczył się jako chłopiec , w czasie miłości do niedostępnych  rodziców. Kiedy porównuje cię do kogoś innego nie pozwól mu -to jego taktyka na zdystansowanie się,  sprawiająca , że ​​czujesz się mniej atrakcyjna niż ostatnia partnerka . Dlaczego on tak okrutnie cię traktuje ? Przez twoją  zazdrość / niepewność  może mieć większą kontrolę nad tobą i relacją ! Będąc tobą uciekałabym przed trzecią randką
Zakochujac się  w  narcystycznym mężczyznie , nigdy nie będziesz czuć się wystarczająco wysoka, szczupła , piękna itp(.pamiętaj borderline może mieć cechy narcystyczne lub nie). Być może nie wyrazi on tego bezpośrednio, ale będziesz to czuć . Prawda jest taka , że to on nie czuje się wystarczająco przystojny etc i dlatego przerzuca swoje projekcje na ciebie .Możesz nigdy nie usłyszeć komplementu z jego ust często narcystyczny ojciec zachowuje sie podobnie w stosunku do swoich dzieci, które dorastają starając się zadowolić rodziców, lecz mimo to nigdy nie usłyszą pochwały .Ten typ zachowania rodziców powoduje duże rany emocjonalne , powodując niska samoocene,perfekcjonizm,zapędy kompulsywne .

KOMPLEKS GURU
Zbyt wiele kobiet daje się omamić  pozornym blaskiem borderline.Poza okresami niestabilności możesz być zauroczona jego spirytualnością ,pozorną madrością ,jego talentem do wyrażenia twierdzeń dzięki którym masz wrażenie że przebywasz z autorytetem wiedzącym wszystko na temat zdrowia i dobrego samopoczucia samoswiadomości. Borderlines to  zazwyczaj plagiatorzy  i naśladowcy  . Mogą przeczytać mnóstwo książek dzieki czemu tworzą mozaike  , która przypomina  definiowalny  wizerunek . Mają niezwykłą zdolność do naśladowania i papugowania  informacji, a ty masz wrażenie że są oni zupełnie zdrowi i racjonalni  Ta cecha jest szczególnie powszechna wśród tzw ” pomagających ” zawodów – lekarzy, pielęgniarek, masażystów , psychologów etc Główny problem z ich Kompleksem Guru  jest to, że mogą rozmawiać godzinami, ale sami nie umieją zastosować prawie niczego w życiu , ponieważ to wymaga zintegrowania charkteru (emocjonalnego,moralnego) czego brakuje im w życiu

 Borderlines może nawet zmienić swoją tożsamość  przyjąć nazwisko lub pseudonim , zoperować się ,tatuować  Możemy spekulować , że Jesse James (raz żonaty z Sandrą Bullock ) ma cechy BPD( uzależnienie od seksu, niewierności,niskie poczucie własnej wartości )które są objawami  wczesnego  zaniedbania i nadużycia , które jest kluczowe dla Borderline.
Mężczyzna narcystyczny  lub  borderline  może być werbalnym ekshibicjonista . Ma odpowiedź i anegdotę praktycznie na każdy temat  i jesteś skazana na słuchanie niekończących sie monologów ,które musisz podziwiać .Nie ma tu miejsca dla Ciebie i lepiej się do tego przyzwyczaj.

Casanova może być bardzo wylewny w łóżku zadowalając cię ,skupiając się na twoich potrzebach,  aby udowodnić ci że jest  najlepszym z twoich kochanków .Nie angażuje się choć pozory i sprzeczne sygnały wskazują na coś innego .Pamiętaj   twój orgazm jest Jego osiągnięciem  – nie twoim. Seks może być świetny , ale to tylko część gry .
Jeden z moich kolegów coachów doradzał mężczyznom .Twierdził, że zawsze pociągały go niebezpieczne i mroczne kobiety .Przechwalał się, że dominował je sexualnie do tego stopnia ,że nie mogły wytrzymać takiej ilości sexu i uciekały .Kiedy spytałam go czy nie ma problemu z uzależnieniem od sexu,  odpowiedział -nie – ale gdy zapytałam go co robił gdy czuł pustkę  wewnętrzną , nie potrafił odpowiedzieć . Ten facet nagle zaczął doradzać innym  na temat randek i praktyk seksualnych , a jak widać nie mógł sobie poradzić ze swoją wrażliwością i jego narcyzm nie mógł zaakceptować tego typu sytuacji .
Impotencja ,wczesny wytrysk są dość powszechne wśród mężczyzn z zaburzeniami osobowości, zwłaszcza  jeśli zbliżą sie do  ciebie emocjonalnie przed tym jak mieliście pierwszy  seks . Mężczyźni zazwyczaj otwierają sie emocjonalnie  poprzez seks , który jest częścią ich rytuału łączenia się w pary . Jeśli kolejność jest odwrotna , mężczyźna BPD może mieć trudności uzyskania i utrzymania erekcji . W skrócie, im więcej się dla niego liczysz , tym mniej jest w stanie wykonać . Zobacz film “Wstyd”z 2011.
http://www.youtube.com/watch?v=L7Kb23K-v1k

W związku , jego determinacja, by cię zadowolić zaczyna znikać  – chyba, że ​​może uwodzić cię, kiedy twoja uwaga jest skierowana na coś lub kogoś innego lub masz silniejsze cechy borderline. Ten  mężczyzna rozpoczyna ponownie podbój ,  tylko wtedy, gdy istnieje zagrożenie utraty Ciebie.Chodzi tu o jego wygraną . Jego wspaniałe ego nie może tolerować konkurencji , a jednak dzieki temu rozwija się “emocjonalnie” . ” W fazie uwodzenia ” czuje się aktywny  i mocny – i  jak we wszystkich uzależnieniach to daje  mu  żywotność. On dosłownie żyje dla tych momentów  , ponieważ czuje się , pusty i martwy w środku .
Długotrwałe unikanie  trudnych uczuć , wzbudza w nim szaleńczą potrzebę pozostania w związku , ale jego  ból i pustka będą  istnieć  zawsze także w kolejnej relacji  .Nawet kiedy zerwiecie może kontaktować się z tobą, aby sprawdzić czy może ponownie otworzyć twe uczucia .Brak odpowiedzi jest zawsze najlepszą odpowiedzią .Wiem to trudne , ale możliwe! Możesz mieć pokuse, aby rozwiązać wszelkie niedokończone sprawy między tobą a nim na zasadzie przyjacielskiej .Pamiętaj On jest toksyczny . Uciekaj !
SZCZERZE MÓWIĄC MOJA DROGA TO MNIE NIE OBCHODZI

Wbrew powszechnemu przekonaniu ,mężczyzna borderline niekoniecznie jest szaleńczo zainteresowany sexem  ,często potrzebuje fizycznego kontaktu .  Kompleks Casanovy polega na  uwodzeniu . On musi cię kontrolować, dominować  nad tobą ,  finansowo , emocjonalnie lub seksualnie. Interakcje muszą być na jego warunkach . Może to przybrać formę  nocnych rozmów  – lub  momentów kiedy  jest to najmniej wygodne dla Ciebie . Może zmuszać cię do zaspokajania jego skłonności seksualnych ( seks analny , fellatio, zakładanie prowokacyjnych  strojów  , sadomasochistycznych praktyk , oglądania porno , itp. ) , nie troszcząc się o to, co jest wygodne i przyjemne dla Ciebie …ale  czego  można oczekiwać od narcystycznego faceta…?
Borderline może być otwarcie mizoginistyczny ( nienawidzić kobiet ) , lub może zmagać się z dużą nieufnością wobec kobiet . Istnieć w pułapce między uczuciami miłości i nienawiści do kobiet . To jest dziedzictwo , przekazane im przez ich matki . Wydaje się, że żydowscy mężczyźni są szczególnie narażeni  na to ryzyko. Żydówki są wychowane, aby myśleć o sobie jak o księżniczkach. To fałszywe wyobrażenie przenosi się do ich relacji  , których  podstawą jest używanie ludzi do  spełnienia ich pragnień materialnych  .  Konsekwencje dla syna :mama BPD , uczy go, że to dobry przykład .On jest zaprogramowany  aby dawać , ale w zamian  oczekuje niewiele , nie pozwala przez to na utworzenie się  potencjalnie intymnej więzi emocjalnej. Casanova często używa długoterminowych relacji lub małżeństwa jako  trampoliny do flirtu i podbojów . To jego stosunkowo stabilna ” baza ” Jego rozwój emocjonalny jest zahamowany  . Jego oddana żona lub kochanka reprezentuje bezpieczeństwo / bezpieczeństwo matki której nigdy nie miał , ponieważ wciąż bardzo niedojrzały , nie może egzystować w życiu na własną rękę i czuje sie bezpiecznie, kiedy ona czeka  w domu gdy on wraca z jego eskapad z innymi. Kiedy go złapiesz na kłamstwie on będzie obiecywać,że nigdy  już sie tak nie zachowa a ty będziesz chciała mu uwierzyć –  Pamiętaj,on jest pozbawiony charakteru i się nie zmieni .

CHŁOPIEC KTÓRY PŁACZE -BIDULEK BPD

Mężczyzna którego spotkałaś może być  charyzmatyczny , uwodzicielski i mocny,  to cechy, , które  są szczególnie atrakcyjne dla kobiet borderline .Może być też pokorny , skromny , pozbawiony mocy i być pozornią  ofiarą  życia i relacji . Bądż uważna ponieważ kobieta która może go uratować lub mu pomóc jest pierwszym targetem dla niego .Słuchaj swojej intuicji !

Typ smutnego chłopca sprawia, że ​​czujesz się winna, nie wierząc w niego .Wszelkie napięcia w relacji oddalają go od jego celu  , więc musisz stłumić swoją frustrację, złość i smutek – bo  jesteś odpowiedzialna za jego programy “wzbogacenia się ”  . Innymi słowy , ty płacisz wszystkie rachunki , a ten osobnik stwierdza ciagle że  nie  troszczysz  się o niego lub jego sukces, natomiast jeśli wspomnisz o tym fakcie oskarża cię o ” dbanie tylko o pieniądze “i sprawia, że ​​jego niedociągnięcia i niepowodzenia są twoja wina ! Może nawet chorować  lub zranić się , aby wywołać twoją troskę  . Może  też winić cię za to, że ma  potrzebę przebywania  z innymi kobietami bo ty go nie rozumiesz , nie dajesz mu satysfakcji sexualnej . Szaleństwo !
Ten mężczyzna – dziecko nie toleruje żadnych form odrzucenia . Jeśli nie jesteś w nastroju aby się kochać ,  wini cię  za porzucenie go , nie troszczenie się o niego . Nawet jeśli jest to prawda że utrzymujesz dystans , po tym jak był w stosunku do ciebie obraźliwy i starasz się odzyskać emocjonalniy balans Twoja odmowa  zazwyczaj wywołuje wściekłość . BPD mężczyzna ma nierozwiązane pierwotne potrzeby , ze względu na brak łączności  z matką w okresie niemowlęcym i jedyny sposób , że jest w stanie doświadczyć bliskości , jest przez  dotyk .  Dorośli mają możliwości kontaktu takżę przez inne formy relacji : duchowe,emocjonalne itp. Infantylny Borderline ma w tym trudności i łączy się tylko za pomocą sexu, przez co możesz czuć sie jak przedmiot .
Cechy biedaczka płaczka są powszechne wśród mężczyzn , którzy żyją z hojności i sympatii kobiet  Żaden szanujący się mężczyzna nie może pozwolić  partnerowi wspierać sie  długoterminowo (w formie finansowej ,pomocy w kontaktach dotyczacych interesów itp) , jeśli to zrobi, to znaczy, że ma jakąś nierozwiązaną wściekłość dotyczącą kobiet . To jak zemsta na  kontrolującej  mamie która nauczyła go bycia   pasywno – agresywnym . Podświadomie myśli że musisz go adorować i dbać o niego ( bez względu na to jak postępuje ),manipuluje tobą nieświadomie zmieniając  cię w typ matki od jakiej uciekł  . On jest jak Piotruś Pan – on nigdy nie dorośnie
U niektórych z tych ludzi,istnieje silna tendencja pozostawania singlem wiedzą, że większość kobiet w końcu ich odrzuci , ze względu na ich brak odpowiedzialności finansowej . Będą opłakiwać  sytuacje , ale winą za to, obarczą ” płytkie “kobiety ”  unikając dzięki temu  prawdziwej bliskości i zaangażowania . Nie zakochuj  się w facecie  dla jego ” potencjału . ” To przepis na katastrofę.

Kiedy opowiada ci o swojej przeszłości wierzysz, że będziesz inna niż reszta tych kobiet w jego życiu, inna niż jego matka  .Jeśli jest sprytny ukrywa swe prawdziwe oblicze udając że tych kobiet było niewiele i że jest nieśmiały . Pamiętaj dla niego normą jest  dramat i zaniedbanie . Gdy go kochasz bardziej , on kocha mniej . Jeśli  twój związek staje się  spokojny i stabilny , jest bardzo prawdopodobne, że bedzie go  sabotować za pomocą zdrad , uzależnień , zachowań kompulsywnych itp.

Typ biedulka płaczka jest typem cichego  Borderline . Możecie traktować go jako bezpłciowego  pozbawionego męskiego pierwiastka ( jeśli byś go nie znała pomyślałabyś  że jest gejem ! ) . Ma łagodny głos, jest pasywny i unika konfrontacji jakiegokolwiek rodzaju . Mógł by być ideałem dla silnych, niezależnych kobiet , jeśli jego mama była apodyktyczna lub kontrolująca  – ale one nie są seksualnie zainteresowane   nim . Może być ich   przyjacielem ,ale być z tym facetem to jak iśc do łóżka z kolegą gejem Wyjątek kiedy kobieta boi się mężczyzn i męskości , wtedy będzie szukała tekiego mężczyzny z przewagą kobiecych cech  ( wykastrowani przez rodzica w dzieciństwie ) .

BPD bidulek profesjonalnie podchodzi do swych braków finansowych negocjuje każdą transakcje nawet psychoterapie .To zachowanie to forma przetrwania i tak egzystuje w życiu . Biorąc pod uwagę, że bardzo trudno było zwrócic uwage mamy  (wyjątek kiedy był  poważnie ranny / krwawił )  został zaprogramowany tak, aby wywołać współczucie  i ponieważ stało się to jego przepisem na życie skazał się na bycie żałosnym i załamanym .Auto sabotaż jest podstawą jego niepowodzeń i chorób .
Możesz często  usłyszeć stwierdzenia typu ” byłoby ci lepiej beze mnie “tak jakby on przejmował się twoim losem wręcz w altruityczny sposób  W rzeczywistości jednak ,chce abyś zaprzeczyła tym słowom   i przekonała go, że zostaniesz z nim  – mimo wszelkich niepowodzeń finansowych i emocjonalnych i będziesz po cichu cierpieć. Krótko mówiąc , jesteś manipulowana .

Potrzeba kontroli jego rzeczywistość jest bardzo ważna .Kreuje ciagle sytuacje w których pakuje się w kłopoty i jest na  krawędzi katastrofy (okresy destrukcyjne emocjonalnie lub seksualnie , ryzykowne przedsięwzięcia  biznesowe , zaniedbywanie finansów i  zdrowia osobistego  itp.)
Zaniedbania i nadużycia z dzieciństwa prowadzą do poczucia, że nie zasługuje na dobrobyt.Pokonywanie  wczesnych  traum i przekonań daje mu pozorne poczucie władzy  – jest to klucz do jego autodestrukcyjnych zachowań . Houdini ,był zmuszony do utrzymania się przy życiu w ryzykownych warunkach, żeby udowodnić sobie , że może. Jednak nawet Houdini w końcu uległ  śmierci  !

Aby Borderline  zaczął tolerować miłość, sukces i prawdziwe poczucie radości ,  musi nastąpić całkowita zmiana jego  schematów zachowań.Do tego potrzebna jest terapia oparta na samoświadomości ciała i emocji (body mind therapy,procesu,behavioralna ) ,która zmienia wszytko w co on wierzy  Jeśli  zmaga się z uzależnieniami , nie są one używane tylko w celu znieczulenia jego bólu , używane są także ,aby udaremnić jego radość , ponieważ jest on bardziej zaznajomiony z walką . On jest Wiecznym męczennikiem !

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s