Jak zrozumieć związek z mężczyzną i uniknąć toksycznych relacji część 3 chwiejny emocjonalnie BPD

 

Jedyny  rodzaj bliskości może się rozwinąć gdy relacja jest sexualna .

Możesz tęsknić za jego początkową emocjonalnością, ale już jej nie odnajdziesz, bo ona była iluzją. 

Każdy z nas uczy się jak być mężczyzna lub kobieta w domu.

Jeśli matce brakowało bezpieczństwa i uwodziła, aby się dowartościować komplementami, a  ojciec  był pasywny lub pełen nienawisci ,obrażający sie   i spędzał dużo czasu z dala od domu . Mamy przepis na katastrofę emocjonalną. 

Matki próbując kształtować swoich synów tak, aby różnili się od człowieka z  którym są w związku małżeńskim , krzywdzą go. Takie działanie ma daleko idące konsekwencje dla  poczucia własnej wartości chłopca , on podświadomie myśli , ” czy mój tata jest zły , tak jak ja ” W tym samym czasie ,  poglądy mamy jak ludzie powinni się zachowywać są mocno tendencyjne i zwykle zniekształcone . Najważniejsze dla niej jest uzależnienie drugiej osoby od niej  samej. 

Jeśli mama była singielką
worzec może być inny . Jej braki emocjonalne  i nieograniczone impulsy zmusiły syna do konkurowania o uwagę z każdym nieznajomym , który dzielił jej łóżko .Chłopiec musi zbalansować sposób myślenia o matce od określania jej w myślach jako “puszczalskiej “do ukochanej mamy, która zasluguje na szacunek i zaufanie. Ta dwoistość uczuć  może  spowodować rozłam i ukształtować sposób w jaki odnosi się do innych kobiet .
Stare powiedzenie mówi ” zwrócić uwagę na to, jak mężczyzna  traktuje swoją matkę ” , ale lepiej zwrócić  uwagę na to, jak jego  traktowała matka !
Jeśli miłość  lub pozytywną uwagę jaką  dostał od mamy była wyłącznie na jej warunkach nie jego- ona szukała  w nim bezpiecznej bazy, źródła energii miłości. 
Aby otrzymać minimalna dawke miłości musiał nauczyć sie odpowiadać i przewidywać  jej nastroje i pamiętać, że ta miłość jest bardzo ulotna .
W ten sposób  zaprogramowano go, aby zapomniał o swoich   uczuciach , potrzebach .
Pomiędzy tymi okresami miłości czuł sie opuszczony,zawstydzony ,odrzucony ,jego wyobrażenie siebie było negatywne dlatego pózniej może dążyć do doskonałości w swoim otoczeniu wygladzie ,partnerce itd .
Kobieta nie jest dla niego istotą zdolną do emocji jest bardziej jak nagroda.
Uzależnienie  od seksu jest nagminne pośród tego typu mężczyzn .
Gdy więź matka / syn jest w pewien sposób erotyczna w przyszłości ,każda relacja z kobieta jest skażona tym doświadzeniem., brakiem więzi emocjonalnej. 
AGONIA
Tak,jak pisałam lubi być zalotny to go pobudza do walki o nagrodę.
Ten przyjazny i sugestywny sposób przekomarzania się między wami może obejmować miesięce lub nawet całe lata – ale w chwili, gdy podejmiesz inicjatywę , staniesz  się bardziej dostępna , ucieknie jak  szalony, znajdując wszelkiego rodzaju przeszkody  , które uniemożliwiają jego dostępność i obwini ciebie o niejasne sygnały które wysyłałaś.
Długoterminowe relacje są dość rzadkie dla tego typu faceta , z powodu obawy przed  intymnością czyli bliskością emocjonalna. 
Aby poczuć sie bezpiecznie ma romanse lub żyje w trójkącie.
Możesz być”doskonałą” kochanką lub żoną , a on wciąż będzie cię oszukiwać – lub pracować zbyt wiele godzin To nie chodzi o ciebie . Chodzi o jego całe życie, w czasie którego  uciekał od opuszczenia, które tak naprawde sam kreował. Nie możesz tego naprawić .
On potrzebuje ciągłej uwagi od różnych kobiet .
Może powiedzieć, że cię” kocha ”  – ale w ty mczasie szuka już kopii zapasowej , a jego słowa zaczynają być puste.
Kiedy zaczniesz to wyczuwać,  twój związek  jest  już fikcyjny a ty masz współlokatora, który nadal oczekuje przywilejów męża.
Jego zaabsorbowanie sobą , własnym wizerunkiem, myślami, obawami,  nie pozwala mu zauważyć bólu lub zidentyfikować się  z nim.
Jest w swojej  własnej   bańce , która nie pęknie , dopóki go nie  opuścisz lub być może nigdy. 
LUSTRO NA ŚCIANIE.KTO JEST NAJBRZYDSZY Z NICH WSZYSTKICH ?
Potrzebuje nauczyć się komunikacji, wyrażania swoich potrzeb, dbania o siebie, konfrontacji w wypadku konfliktów .
Najwazniejsze szczerości
Jesli w wypadku konfliktu ukrywa się w nieskończoność w swojej jaskini, szanse na dialog czyli partnerstwo są nikłe. 
Jeśli ty ”boisz sie otworzyć usta by nie zostać porzuconą ,odtrąconą ,zdradzoną” jesteś w tym samym punkcie jak on. Siedzisz w tej samej jaskini, zdradzajac siebie. 
Jeśli zamiast  bezpośredniego wyrażenia jak sie czujesz  rzucasz wredne słowne sarkastyczne komentarze np wymruczane  pod nosem.
Ta sama jaskinia.
Wasza walka może tylko się skończyć, jeśli jeden z partnerów nauczy się komunikacjin w konflikcie, wyrażania swoich potrzeb, emocji , a drugi pójdzie za jego przykładem.
 – Im większa intuicja, świadomość emocjonalna, zdolności komunikacyjne, tym większa pewność siebie wpływająca na dynamikę każdej relacji.
Niestabilne osoby obawiają się krytyki, ktora rani ich perfekcyjny wizerunek. Osoba taka usunie cię z życia jeśli zedrzesz jej maskę. I tu pojawia się pytanie : Dlaczego ja zdzierać ? Jeśli osoba nie jest gotowa na konfrontacje ucieknie i poczuje się zawstydzona. Czy istnieje inna droga ? Tak , jest ona wolniejsza i wymaga od bardzo dobrej intuicji i nauki komunikacji bez przemocy. Czy odniesiesz sukces ? Nie wiem , wiem że wzbogacisz siebie i to da ci wielka pewność siebie. 

 

Jesli osoba zapewnia Cię że przeszła wiele terapii, a nadal jest bardzo niedojrzała ….
hmmm…
 W moim świecie , jest jednak wielka  różnica między psychoterapią, praktykami szamańskim  a odnalezieniem siebie i edukacją . 
Jeśli nadal ktoś ma ogromne zaburzenia jedzenia , uzależnienia, a jego agresywne zachowanie jest dość duże to znaczy że cos tu nie gra .
Aby się „uzdrowić” potrzebujesz nauczyć się ufać sobie swojej intuicji, nauczyć komunikacji, rozróżnić empatię od sympatii, uważność od jej braku
Nauczyc się słuchać siebie .
Szczerze jeśli tego nie umiesz, a spędziłeś 10 lat na terapii to znaczy ze podążałeś za innymi nie za sobą, lub za swoją głowa nie intuicja. W tym wypadku nie byłabym zdziwiona depresja, agresja lub wypaleniem, czy zmęczeniem. Nasza  intuicja i insynkt od urodzenia, chronią nas i ratują  nasz życie ! Wielu z nas uczono nie ufać naszym zmysłom, co dostarcza nam wielu kłopotow  . Odrzucenie trudnych uczuć we wczesnym okresie życia , pozostawia nas z deficytami , które wracają do nas aby nas prześladować . W dorosłym życiu  można odnaleźć siebie  odnaleźć intuicje, lecz jest to personalna decyzja każdego z nas. 
Ciągle zastanawiasz się, co stało sie z tym niesamowitym połączeniem które  czułaś na początku i dlaczego teraz jest  inaczej
Starasz się go  pocieszyć lub rozweselić – ale często jest  drażliwy i  zły .
Kiedy mówi ci ,że to nie ma nic wspólnego z tobą, myślisz że nie jest to prawdą.
Pamietaj im bardziej  się starasz tym dalej od tej intymności jesteś. Tym dalej uciekasz od tego co czujesz.
Tym dalej uciekasz od siebie, gubiąc swoją intuicje. 
W rzeczywistości , prawie wszystko o co ten facet obwinia ciebie , jest  projekcją jego problemów .
Jeśli wolisz być wykorzystywana psychicznie w tym związku niż samotna ,to przestań to czytać. Pamietaj samotna nie oznacza osamotniona. Samotność to przestrzeń dla ciebie, na wypoczynek, odnalezieniepasji, posłuchanie swojej intuicji , naukę , rozwój . 
Masz prawo być szczęśliwa w samotności i to nie jedyny mężczyzna na tej planecie.
Poproś o wsparcie przyjaciól, terapeutę jeśli nadal nie umiesz wykorzystać czasu lub prześladują cię obawy dotyczące samotności, pustki w twoim życiu . 
Długotrwała przemoc małżeńska jest tylko możliwa jeśli rozwoj emocjonalny obu partnerów
Łatwiejsze jest bycie obłąkanym niż smutnym . Gniew, daje chwilową ulgę od takich doznań jak : depresja, poczucie winy, samo- wstręt , strach, niemoc  itp. Po ataku i wyładowaniu się na kimś żonie można wreszcie się wyluzować i coś poczuć .
Tylko jest to nieodpowiedzialne. Wyluzowywanie swoichbnapiec wewnętrznych kosztem innej osoby, nawet nieświadome jest niedojrzałe.
Jednak smutek  płacz , to dla wielu osób jedyna chwila kiedy otwiera swój pancerz i może wyrazić swoje delikatne emocje  bez intensywnych wyrzutów sumienia .
Odcinajac się od  trudnych uczuć we wczesnym dzieciństwie , tracimy je pod łaska spokoju.
Prawdziwa skrucha , oznaczałoby rozwój emocjonalny, czyli edukacje autoregulacji emocjonalnej .
Dzięki temu jego zachowania  agresywne nie powtarzałyby  się .
Szloch i błagania o wybaczenie,są szlochem jego wewnętrznego dziecka i są związane są z głębokim poczuciem rozpaczy po bolesnych pobiciach w dzieciństwie lub pozostawieniu przez obrażonych rodziców,a także czasem wykorzystywaniu seksualnym.
Nie ważne jak perfekcyjnie sie zachowywał był karany za wystepki fizycznie lub psychicznie . Toksyczny wstyd nie jest związany z twoimi problemami,błędami  – to pozostałość bólu z jego dzieciństwa .Zachowania kompensacyjne ,  pomagają złagodzić mu wstyd i poczucie winy, których tak naprawde nie rozumie . Może uzależnić sie od  pedofilii i pornografii . Napiecia wynikające  z dzieciństwa zawsze  znajdują ujście
Brak wspomnień  z dzieciństwa jest niemą wskazówką , jak wiele nadużyć , zaniedbań i emocjonalnych  zdrad musiało znieść dziecko . 
Nieświadomy człowiek często unika terapii jeśli czuje się niewygodnie. 
Ma ogromne potrzeby, ale biorąc pod uwagę jego wrodzone problemy z zaufaniem , nie ukazuje ich .Często spędza maksymalnie 2 lata na terapii bojąc się uzależnienia i opuszczenia .Jeśli ten problem nie jest poruszany na terapii  i rozwiązany kilent opuszcza terapie z wrażeniem, że terapeuta nie jest w stanie odpowiedzieć na jego potrzeby  .
Jeśli terapeuta jest zbyt  opiekuńczy , jego lęki uaktywniaja się zwłaszcza jeśli czuł się odpowiedzialny za szczęście rodziców jako chłopiec .
Nie ma wystarczających doswiadczeń z kims kto był opiekuńczy w jego kierunku i nie może stolerować napiecia związanego z czymś nieznanym  .
Musi zniszczyć każdą taka relacje .Bardzo często tego typu problem występuje u pacjentów którzy sami są psychoterapeutami  .
W czasie terapii może się też pojawić potrzeba wręcz przywiązanie do terapeuty co wywołuje nerwowość i odrzucenie relacji w obawie przed porzuceniem.
Obawa , ze każda ważna dla niego osoba porzuci go dominuje intuicje.
Ten sam mechanizm nie pozwala  pokochać  i przez to kontynuuje relacje z kobietami i terapeutami którzy maja podobne braki .
Wielu terapeutów nie jest świadomych swoich potrzeb i braków .
Dla niestabilnego człowieka wygrana jest najważniejsza także w terapii .
Jednym z elementów , który może mu  rzeczywiście pomóc czyli oddanie  się pod czyjaś opiekę , przeraża go najbardziej.
NATURA BESTII
Wszystkie osoby które nie umieją być intuicyjne, a także empatyczne, maja braki komunikacyjne są zaburzone emocjonalnie . Borderline i Narcyz, sa to tylko jedne z nazw tych zaburzeń bezpieczenstwa. Charakteryzuje je wszystkie brak współczucia. 
Jeśli chodzi o prezenty , będą kupować to, co myślą że powinnaś mieć a nie to czego ty byś pragnęła.
Najgrozniejszy jest stres emocjonalny towarzyszący tej relacji.
Jest on często ogromny i odbija sie na zdrowiu . 
Wiele kobiet (zarówno przyjaciół i klientów ) zgłosiło mi poważne dolegliwości , takie jak poważne zaburzenia jelita grubego, guzy piersi i rak macicy , problemy żołądkowe , migrenowe bóle głowy , itp. , których nie miały do momentu spotkania tej osoby.
Tak jakby zaraziły się jego niepewnością. 
 Przypadek …może ,ale biorąc pod uwage odkrycia psycho-neurologii oraz somatyki zwiazane ze stressem tego typu zwiazek może cie zabić .
Być może napisałaś do niego  bardzo wiele listów i e-maili ,które kiedy przeczytasz teraz po zakończonej relacji uzmysłowią ci jak ciężko nad nia pracowalaś oferujac róznego typu sposoby rozwiązania problematycznych lub  konfliktowych sytuacji  i wszystko byłoby ok gdybyś była z kimś stabilnym i zdrowym, lub bardziej zajęła się sobą i mniej starała. Staranie się spaliło cała twoja energie . 
Borderline  i Narcyz są  emocjonalnie niedojrzali i bardzo krótkowzroczni w swoim postepowaniu – szczególnie , gdy chodzi o składanie obietnic , których  mogą lub nie chcą  dotrzymać. Są patologicznymi kłamcami
.Znałam kiedyś faceta  , który stwierdził, na samym początku relacji  , że chciał mnie chronić , dbać o mnie  i uczynić świat bezpieczniejszym . Szczerze mówiąc, mój świat nie był niebezpiecznym miejscem – ale bez względu na to , nawet  kobieta niezależna,  chce  usłyszeć te słowa  (myślę, że to  połączone z naszym DNA) . Z czasem zorientowałam sie że ten ten człowiek ,  nie może odczuwac prawdziwych emocji i że to puste klamstwa i słowa.,ale tak naprawde to że sie otwarłam i zaufałam zakończyło  naszą relacje.
Kochanie, jeśli nadal masz zamiar pójścia na  randke z borderline   , wypożycz film Lonely Hearts -Smotne serca z Johnem Travoltą i Salma Hayek
http://www.youtube.com/watch?v=V2CCvIru48k
Jeśli  po zobaczeniu tego  filmu nadal  nie zmieniłaś zdania to  …możesz zamiast tego napisać do   O.J. Simpson’a http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5765436,Niezwykla_historia_procesow_O_J__Simpsona.html

One thought on “Jak zrozumieć związek z mężczyzną i uniknąć toksycznych relacji część 3 chwiejny emocjonalnie BPD

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s