Czy wiesz że wysoko proteinowa(białkowa) dieta jak Zone,Paleo,Duckan może być przyczyną raka i cukrzycy ?

 

Screen Shot 2014-09-13 at 8.39.25 PM

 
Dziś  o  diecie ,proteinach czyli białku*
*Proteiny,białka to min.mięso,produkty białkowe,jajka,kasze,fasole,orzechy,ryby.
Diety bogate w proteiny i z niską zawarością węglowodanów(Zone,Dukan,Paleo) były uznawane za bardzo dobre w walce z nowotworem, ponieważ cukier to wróg powodujący szybszy podział komórkowy i namnażanie komórek nowotworowych .Potem nastąpiła moda na diety bogate w węglowodany i z niską zawartością białka(dieta Mc Dougall’a,Ornisha,Pritkina,Weila,Gut Busters) lub dieta zdominowana przez tłuszcze(Atkins).
Aby mieć energie z pożywienia wierzono, że w wypadku diety powinniśmy wybrać dominujące żródło energii białka,węglowodany lub tłuszcze. Zapomniano o tym co najważniejsze  w zdrowiu: balansie .
Długotrwały brak balansu =choroba

Depresja i zaburzenia emocjonalne mogą wynikać także z diety !
Postanowiłam zbadać dogłębnie ten temat,aby pomóc sobie i innym .
Postaram się, przedstawić kolejne problemy dotyczące braku balansu w diecie oraz dostarczyć ci rozwiązania,a ty wybierzesz które najbardziej cię przekonują.
Zapraszam do dyskusji
Wysoko białkowa dieta z niską zawartością dobrych węglowodanów pomaga łatwo schudnąć, lecz może spowodować wiele chorób w tym raka (czterokrotnie większe ryzyko).Nie schudniesz jednak, jeśli nie umiesz balansować kwasowości jelit czyli nie utrzymasz balansu między węglowodanami,białkami, tłuszczami i błonnikiem.


Ostatnie badania wskazują, że mimo popularności diet bogatych w białko z niska zawartością węglowodanów,  zbyt duże spożycie protein może zwiększyć ryzyko choroby nowotworowej.

Dzięki takiej diecie zakwaszając organizm możesz schudnąć dość szybko ,lecz ryzyko uszkodzenia nerek, układu hormonalnego, serca jest bardzo duże jeśli nie zbalansujesz węglowodanów.Mogą także się pojawić problemy z cholesterolem,stanami zapalnymi, wapniem, osteoporoza, kamica, gościec, a twój oddech przestanie mieć przyjemny zapach .

Po chwili możesz przestać też chudnąć, ponieważ zakwaszenie jest zbyt duże i niektóre aminokwasy zmieniają się w glukoze(glukogeneza) co utrudnia pozbycie się zbędnych kilogramów.To tak jakbyś jadł proteiny które zmieniają się w cukier.

Pamiętaj cukier=nowotwór,osteoporoza,nerwica,zmarszczki,zaburzenia metabolizmu,problemy z sercem,depresja,stres itp


Jedzenie diety bogatej w zbalansowaną ilość  białka i tłuszczu jest  skutecznym sposobem poprawy zdrowia i zmniejsza  ryzyko chorób układu krążenia, nowotworów i cukrzycy. Jednakże, istnieje wiele błędów, które bardzo łatwo popełnić nie mając odpowiedniej wiedzy na ten temat.

Najważniejsze aby być zdrowym to zachować balans między proteinami węglowodanami i tłuszczami.Proteiny roślinne są zdrowsze!

Informacje o proteinach

Ryzyko zachorowania u osób w średnim wieku, spożywających dietę wysokobiałkową(20% protein codziennych kalorii 2/3 białka było pochodzenia zwierzęcego )wzrosło czterokrotnie,średnio białkową(10-19%) trzykrotnie.
Osoby będące na diecie wysokobiałkowej-75% narażone są także na inne choroby jak cukrzyce i umierają wcześniej niż osoby na diecie niskobiałkowej .Zmniejszenie ilości białka z umiarkowanym do niskiego zmniejsza ryzyko zgonu o 21%.

Czy ważne jest żródło białka ?

Screen Shot 2014-09-13 at 8.39.42 PM

Okazuje się że tak -białko roślinne nie zwiększa ryzyka zachorowania na nowotwora.

250% większe ryzyko zachorowania na raka jelita grubego mają ludzie spożywający nadmiar białka zwierzęcego Walter Willett Harvard Medical School

“Większość ludzi  spożywa dwa razy więcej białka zwierzęcego niż roślinnego” powiedział Longo. Ale  rozumiem że skrajne usuniecie białka z diety wiąże się z niedożywieniem”Białko dostarcza energii, pomaga zwalczać toksyny,jest budulcem tkanek, stanowi średnio aż 15% masy ciała.

“Ponieważ wszyscy jedzą, myślą że zrozumienie odżywiania jest bardzo proste”  powiedział autor Badania Valter Longo, DYREKTOR Instytutu Długowieczności na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. “Nie chodzi o to czy dana dieta pozwoli ci schudnąć lub żyć dobrze przez 3 dni ,lecz jak przetrwać 100 lat i być zdrowym”

Jedzenie  jest żródłem naszej energii i nie jest  złe.

Możemy je podzielić na bardziej i mniej zdrowe .

Do Ciebie należy wybór.

W poście który powinien pojawić się w ciągu tygodnia podziele jedzenie na 5 grup od najbardziej  do najmniej zdrowego


Nawet najzdrowsze jedzenie jeśli jest nieświeże, organiczne, bardzo przetworzone, żle przygotowane może być trucizną.

Najważniejszy jest twój ogólny sposób odżywiania.

 

Warto zrozumieć białko ponieważ nie jest to prosta i jednoznaczna substancja odżywcza.

Często osoby przechodzące na skrajny weganizm, wegetarianizm lub w czasie detoxu alergicznego(brak produktów mlecznych) chemioterapii(po odstawieniu produktów mięsnych i mlecznych)bez  odpowiednio zrównoważonej diety mogą doprowadzić się skrajnego wycieńczenia. .
Które białko tworzy najwięcej energii proteinowej ?
zwierzęce jest najlepszym żródłem lecz naraża nas na choroby nowotworowe
jajko 100%
mleko 72%
mięso ,ryby  65-70%
sery 58%
roślinne
amarantus 75%
kumosa ryżowa  i hemp 70%
orzechy nasiona 55-60%
kasza 37-44%
chia 40%
ryż i fasola ,hummus  50%
spirulina 35%

Sprawa spożycia białka nie jest taka prosta .Są plusy i minusy
Dlaczego zbyt dużo białka powoduje raka?
 1. Spożycie białka, podobnie jak stres ma wpływ na poziom hormonu wzrostu IGF-I, który nie tylko wpływa na wzrost komórek zdrowych, ale również może stymulować wzrost komórek rakowych i rozwój cukrzycy.
W rzeczywistości, w badaniu stwierdzono, że dla każdego 10 ng / ml wzrostu IGF-I, ludzie, którzy jedli diety wysokobiałkowe byli 9% bardziej narażeni na śmierć z powodu raka niż osoby na diecie nisko białkowej.
Stężenia hormonu wzrostu IGF-I spada  po 65 roku życia, co jest jedną z przyczyn, że ludzie tracą mięśnie  z wiekiem i w tym wypadku osoby, które spożywały więcej białka były zdrowsze i żyły dłużej.

Generalnie lepsze są białka roślinne i należy spożywać maksymalnie 0,8 g białka na kg masy ciała .
Mniejsza ilość jest szkodliwa
Osoby intensywnie uprawiające sport, starsze , kobiety w ciąży mogą potrzebować więcej białka, lecz ilość powinna być dobrana indywidualnie.

Wiele badań naukowych udowodniło, że przyjmowanie produktów wysokobiałkowych wkrótce po treningu pomaga regenerować mięśnie i budować ich masę. Ale to tylko pół prawdy, bo aby wzmacniać mięśnie, białko trzeba uzupełnić o węglowodany, które są kluczowym składnikiem diety, wspomagającym wzrost siły mięśni.

Aby zjeść w ciągu dnia 50 g białka wystarczy: 85 g piersi kurczaka (21 g białka), dwa duże jaja (13 g białka), dwie łyżeczki masła orzechowego (8 g białka), 225 g jogurtu (8 g białka). Mięso wielkości dłoni  cieńki plasterek to ~100 g porcja

Rak :Białe mięso najlepiej eco(mniej chemii),małe ryby (mniej chemii) maksymalnie 3 razy w tygodni.

Pamiętaj, w czasie chemii trują ciebie i raka dlatego, aby nie dodawać więcej bezsensownej chemii, która otruje ciebie, a nie raka. Jedz organiczne mięso i małe ryby.Kiedy walczysz z rakiem nie jedz kiełbas, parówek, wędliny ponieważ jest w nich dużo chemii, a dodatkowo twoje ciało zużywa więcej energii na trawienie tego typu żywności.

Cała twoja energia potrzebna ci jest na walke z rakiem.Dostarcz sobie czystą energie ze snu,dobrych protein,pozytywnych myśli.

Obserwuj jak się czujesz po jedzeniu.O tym w kolejnym poście.

Jeśli cie stać zrób test na alergie ukryte i wyeliminuj produkty alergizujące z diety .

Mięso- staraj się nie jeść wołowiny Pamiętaj  w mięsie jest dużo  nasyconych kwasów tłuszczowych, które uznaje się za szkodliwe dla zdrowia. Wybierając mięso, sięgaj po jak najchudsze kawałki i nie przesadzaj z ich rozmiarem. Specjaliści radzą, aby nie przekraczać ilości 0,5 kg mięsa tygodniowo.

2. Dieta bogata w białko zwierzęce  z niska zawartoscią błonnika powoduje problemy z bakteriami jelitowymi i wzrost bakterii odpowiedzialnych za stany zapalne (jedna z przyczyn wielu nowotworów).Jeśli dodasz blonnik i zbalansujesz kwasowość możesz sobie bardzo pomóc.
Bakterie uwalniają związek zwany TMAO po zjedzeniu białka zwierzęcego co podnosi stan zapalny.

Ludzie, którzy jedzą więcej białka zwierzęcego jedzą zazwyczaj mniej warzyw i owoców, mniej błonnika np dieta Paleo

Rozwiązanie: Jedz  rozmaite warzywa, owoce,błonnik bardzo ważny  i probiotyczną żywność jak np  kapusta kiszona, kim chi, kefir. Obserwuj jak się czujesz

Według blogera Richarda Nikoley, jeden z najprostszych sposobów na poprawę flory jelitowej(bardzo dobre na choroby autoimmunologiczne) jest spożywanie surowej niezmodyfikowanej skrobi ziemniaczanej, ponieważ stymuluje produkcję przeciwzapalnych bakterii w jelitach.

Spożywanie skrobi częściowo nietrawionej w jelicie cienkim (opornej), powoduje obniżenie poziomu glukozy we krwi i zapotrzebowania na niezbędną do jej metabolizowania insulinę. Skrobia oporna wypełnia przewód pokarmowy w większym stopniu, niż wchłaniana w większości w jelicie cienkim normalna skrobia i obniża wartość energetyczną diety. Efektem tego jest mniejszy przyrost ciała, a zwłaszcza tkanki tłuszczowej. Doświadczenie ze zwierzętami laboratoryjnymi wykazało, że zastąpienie w diecie skrobi, skrobią oporną powodowało zahamowanie przyrostu masy ich ciała w takim samym stopniu, jak przy zastąpieniu skrobi krzemionką. Zwierzęta doświadczalne żywione dietą z dodatkiem skrobi opornej odznaczały się obniżonymi przyrostami masy ciała i mniejszą ilością tłuszczu podskórnego, niż karmione normalną dietą.

Nie próbowałam jeszcze surowych ziemniaków, ale  w ugotowanych, a potem schłodzonych ziemniakach jest też skrobia oporna na trawienie. Wiem ze np pies   musi czasami dostać surowe ziemniaki  aby go przeczyściło i nie chodzi tu o kupy;)

3. Przewlekłe stany zapalne związane są min z wysokim spożyciem przetworzonego tłuszczu i zbyt dużą ilości zwierzęcego białka
Ludzie, którzy jedzą dużo białka mają większą masę mięśniową i niedużo tłuszczu.

Negatywny efekt:Ostatnie badania Tufts University odkryli, że młode, zdrowe,szczupłe  osoby miały stres oksydacyjny* i bardzo dużo stanów zapalnych.

Spowodowane jest to zbyt małym  spożyciem owoców i warzyw. Przypomnijmy, że ludzie, którzy jedzą więcej białka zwierzęcego jedzą mniej roślin.

Stres oksydacyjny to zaburzenia homeostazy prowadzące do zwiększenia stężeń reaktywnych form tlenu (RFT). Stres oksydacyjny może mieć korzystny wpływ na organizm, jednak jego wysoki poziom prowadzi do uszkodzenia kwasów nukleinowych, białek, tłuszczów i węglowodanów, a ostatecznie do przedwczesnego starzenia się organizmu.
W efekcie niezdrowego trybu życia wytwarzana ilość energii i reprodukcja komórek ulegają zmniejszeniu. Stres sprawia, że komórki nie mają wystarczającej ilości energii do samoczynnej regeneracji i wytwarzania własnych mechanizmów obronnych , potrzebują wsparcia czynników zewnętrznych do rewitalizacji membrany
.
Efekt uszkodzenie włosów, skóry, oczu, Parkinson, Alzheimer, starzenie się, stany zapalne

Rozwiązanie: Dla osób o bardzo niskiej zawartości węglowodanów zbawienne są warzywa, które są pełne antyoksydantów: brokuły, boćwina, rukola, brukselka, awokado i papryka oraz owoce: jagody, wiśnie tart, maliny, jeżyny, granaty, kiwi i winogrona.

Białko serwatkowe, zielona herbata są inne pokarmy bogate w przeciwutleniacze

4.Nieprawidłowości w spożyciu cukru przy wysoko białkowej diecie i niskiej zawartości węglowodanów.
Diety o niskiej zawartości węglowodanów mogą znacznie poprawić tolerancję cukru we krwi i insuliny   u osób z insulinoopornością i cukrzycą.

OGRANICZENIE CUKRU JEST JEDNA Z PODSTAW PREWENCJI I WALKI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

Jak zapewne wiesz, w diecie niskowęglowodanowej, zbyt duże ograniczenie węglowodanów  może powodować zaburzenia  metaboliczne hormonów, tarczycy, testosteronu , insuliny i leptyny.Brak uwalniania insuliny z powodu  przewlekłego ograniczenia węglowodanów prowadzi do braku wyzwalania leptyny ( hormonu, który osłabia głód). Ważne jest zrównoważone spożycie węglowodanów, aby nie dopuścić do obłąkanego głodu  i zaburzeń insuliny.

Za dużo węglowodanów jak i za mało węglowdanów jest bardzo szkodliwe .

Więcej o cukrze w kolejnym poście
Rozwiązanie: Po pierwsze, każdy powinien sprawdzić  poziom cukru we krwi na czczo, 1 godzina po wlewie glukozy i 2 godziny.Dodatkowo poziom insuliny.Bardzo rzadko zlecane ogromnie ważne badanie koszt 35zl.Kolejne badanie hemoglobina A1C

Po drugie, być ostrożnym ,zapoznać się z indeksem glikemicznym(tabela ile cukru jest w produktach)

Uważaj,na bardzo wysoką zawartością węglowodanów w przetworzonych pokarmach np białym chlebie=cukrze .

Ziemniaki=cukier

5. Za duża kwasowość

Jeśli masz wrażenie że” zakwasiłeś “organizm ponieważ byłeś na zlej diecie

objawy :osłabienie, depresja, problemy z włosami i skórą , problemy z cholesterolem, stanami zapalnymi, wapniem, osteoporoza, kamica, gościec, twój oddech przestanie mieć przyjemny zapach , problemy nerek, wzdęcia, zgaga, bóle stawów

Jeśli zaobserwowałeś któreś z tych objawów, może  to oznaczać że zakwasiłeś nadmiernie oranizm.


Jedzenie tylko białek zwierząt, produktów mlecznych i zbożowych prowadzi do powstawania kwasu w organizmie. Pozwala nam to schudnąc i mieć zdrowe jelita, jeśli jemy odpowiednią ilość błonnika i uzupełniamy dietę dużą ilością warzyw. Za dużo kwasu jest dla nas jednak bardzo grożne. Spożywanie owoców i warzyw prowadzi do wytwarzania wodorowęglanu alkalicznego, który neutralizuje  kwas. Pamietaj możesz być na bardzo zakwaszajacej diecie, która szkodzi twoim nerkom i mózgowi jednak twoje jelita przez brak błonnika stają się alkaiczne, co doprowadza do rozrostu złych bakterii, zatwardzeń i przesiąkliwego jelita. Najlepsze żródło błonnika dla jelit to błonnik roślinny, a jeśli całkiem wyelimujemy węglowodany powinniśmy wykluczyć warzywa i owoce czyli żródło błonnika roślinnego.

Kolejna bardzo ważna jest skrobia-nazwana kolenym trzecim błonnikiem. Czyżby nasze ziemniaki,bogate żródło skrobi nie byly takie przypadkowe w naszej diecie ?

O tym wkrótce w poście o zdrowych jelitach

Zdrowi ludzie z dobrze funkcjonującym narządami,mają zdolność do regulacji kwasu(czyli doprowadzania do stanu mniejszego zakwaszenia lub nadmiernej alkaiczności), lecz w  wypadku choroby lub zbyt małego spożycia błonnika twój organizm jest podwójnie obciążony dlatego odpowiednia dieta jest bardzo ważna .Wraz z procesem starzenia zdolność regulacji kwasowości także jest coraz bardziej ograniczona min gorsza praca nerek,gorsza masa mięśniowa.
Rozwiązanie: Jeść więcej świeżych roślin I  BŁONNIK oraz skrobie dla osób z problemem glutenowym ryż,ziemniaki !!!!

Jeść węglowodany  = cukry minimum 50 g dziennie występujące w warzywach, owocach i surowej czekoladzie.Unikać cukru też syropu kukurydzianego =fruktozy ukrytej w wielu produktach.Dowiedzieć się gdzie jest ukryty cukier .

Jeśli jesteś na diecie wysokobiałkowej zmniejszyć ilość protein i dodać zdrowe tłuszcze.


Ponadto można sprawdzić ilość ciał ketonowych z badania moczu. Niestety, badania te nie są bardzo wiarygodne, ponieważ poziom ciał ketonowych w moczu nie musi odzwierciedlać poziomu we krwi. Badania krwi ketonowe są inną opcją, ale są bardzo drogie.

Prawie każdy będzie mieć komórki rakowe lub komórki przedrakowe w pewnym momencie życia “, mówi Longo. Pytanie brzmi: Czy one się uaktywnią? Okazuje się jednym z głównych czynników jest spożycie białka. Dieta o podwyższonej zawartości białka, a obniżonej zawartości węglowodanów pomaga chudnąć i nie ma w tym żadnej magii. Spożywcze produkty białkowe wolniej wędrują przez układ pokarmowy, sycąc na dłużej. Ponadto organizm spala więcej kalorii na spożytkowanie białka niż cukru i jest mniej narażony na gwałtowne wahania poziomu glukozy we krwi. Jednak długoterminowe stosowanie diety wysokobiałkowej jest bardzo grożne .

Pamiętaj białko jest bardzo ważne w naszej diecie buduje komórki,dostarcza energii,pomaga usuwać toksyny,więc nie możemy bez niego żyć.

Do typowych objawów niedoborów białka w organizmie należą: utrata masy ciała, zmęczenie mięśni i spadek siły mięśni. W grupie osób narażonych na niedobory białka są wegetarianie, niedostatecznie dbający o jakość swojej diety oraz osoby starsze.

MÓJ WNIOSEK PROTEINOWY

JEŚLI JESTEŚ CHORY NIE CHCESZ MIEĆ NOWOTWORA JEDZ ROZSĄDNIE PRZEDSTAWIAM WAM MÓJ PLAN

OGRANICZAM MIĘSO

Chory :ogranicz mięso na ile możesz ,staraj sie znależć organiczne białe mięso lub małe ryby (mniej chemii)

Prewencja: jedz mięso maksymalnie 3 razy w tygodniu, ja jem kiedy poczuje że zaczynam się bardzo wychładzać i mam ogromny brak energetyczny a nie mam czasu na bardzo częste posiłki. Kiedyś byłam wegetarianką teraz odkryłam, że mi to pomaga na wahania cukru .Trudno jem te biedne ryby i czasem kurczęta .Poluje na organiczne, aby unikać zbędnej chemii i jem je dość rzadko tylko w sytuacjach SOS

unikam przetworzonego mięsa kiełbasy, wędliny- bardzo dużo chemii .

Jeśli jesteś chory pamiętaj to nie na zawsze , kiedy wyzdrowiejesz będziesz mógł je jeść od czasu do czasu,lecz nie za często .W czasie choroby odradzam.

SULEMENTUJE SIĘ WARZYWAMI I OWOCAMI NIE DOPUSZCZAM DO NADMIERNEGO ZAKWASZENIA

uzupełniam węglowodany  i suplementy z warzyw i roślin aby nie dopuścić do nadmiernego zakwaszenia.Jestem uzalęzniona od wyciskanych w domu soków.

Wiem i czytałam o tym, że zakwaszeniem zabija się nowotwora .Według mnie chodzi o ograniczenie wahań cukru,insuliny i kortyzolu(hormonu stresu).Jeśli jednak chcielibyśmy całkowicie wyeliminować węglowodany nie powinniśmy jeść wielu produktów bardzo ważnych przy walce z rakiem zwłaszcza w przypadku chemioterapii i zabijąc raka przy okazji moglibyśmy zabić siebie.Aby nie zaburzać działania chemioterapii nie wskazane jest suplementowanie farmakologiczne czyli wzmacnianie organizmu  ponieważ procesy chemiczne mające na celu kopnięcie raka w dupe mogą być osłabione przez suplementy.Z drugiej strony aby zwalczyć chorobe potrzebne są suplementy .Dwie skrajne sytuacje .Odpowiedzia jest naturalny balans czyli  antyoksydanty np  z zielonej herbaty.O tym w kolejnym poście.Po zakończonej chemioterapii możecie wrócić do suplementów np  vitaminy C

ABY ZAKWASZAĆ SIE UMIARKOWANIE MAM TABELKE Z INDEKSEM GLIKEMICZNYM (CUKROWYM)SPRAWDZAM OPAKOWANIA

wiem wszystko, lub prawie wszystko o cukrze i sprawdzam gdzie jest go najwięcej.

Przydatny indeks glikemiczny.

Nauczyłam się czytać opakowania np w jogurcie low-fat jest 30g cukru w greckim 4 g.Wole grecki .W wypadku problemów z  cholesterolem z których wynika że jego wysoki poziom nie jst taki zły zwłaszcza w podeszłym wieku .Napisze też o tym w przyszłości.

NIE OBWINIAM SIĘ JEŚLI MI SIĘ NIE UDAJE PERFEKCYJNIE

jeśli nie mogę wytrzymać zjadam cos co nie jest zdrowe 5 grupa,lecz staram sie tego jeśc mniej.

Nie obwiniam się bo przez to się denerwuje .

Nerwy,stres podwyższają cukier we krwi i jest jeszcze gorzej .

Wysoki cukier -insulina =stres=stany zapalne=choroby=krótsze życie i przyspieszone starzenie skóry,włosów,ciała,psychiki 😉

BIO PROTEINY SĄ LEPSZE, LECZ STARAM SIE NIE WARIOWAĆ

wszystko jest skażone …być może .Staram sie o tym nie myśleć ciągle, bo bym zwariowała …Nie stać mnie też na moja prywatna farme.Nie mam niestety smykałki do ogrodnictwa.Staram się kupować warzywa bezpośrednio od rolników, ale nie zawsze mi się udaje . Wariactwo na każdy temat może obniżyć autoimmunologie .

W czasie choroby twoja energia jest ograniczona nerwy pożerają jej bardzo dużo!

“nie daje sie zwariować” i ciesze sie dobrym jedzonkiem i życiem takim jakim jest .

jutro może walnąć wielki meteor więc przed śmiercia zamierzam zakrzyknąć:

mam w dupie wszystkie choroby bo jestem szczęśliwa i umre szczęśliwa

Poza tym pracuje nad optymistyczna częścią siebie i coraz bardziej wierze, że kiedy pieprznie ten meteor będe właśnie pływać w ciepłym morzu lub będe w ramionach ukochanego lub będe jadła moje pyszne jedzonko z przyjaciólmi i nawet nie zauważe że coś pieprznęło, a potem odrodze sie jako ….

 

AHA DLA FUNÓW PALEO I INNYCH DIET WYSOKOBIAŁKOWYCH -NIE NEGUJE UWAŻAM JEDNAK, ŻE WSZYSTKO Z UMIAREM I INDYWIDUALNYM DOBRANIEM DIETY

OKREŚLENIE NAJLEPSZA JEST DIETA Z WYSOKĄ ZAWARTOŚCIĄ PROTEIN, NISKĄ WĘGLOWODANÓW  JEST DLA MNIE NADAL BARDZO SZEROKIM POJĘCIEM.

Dieta ketogeniczna ograniczająca węglowowdany bdb dla Alzheimera,Parkinsona,epilepsji ,PTSD , traumy,chorób psychicznych.Dla niektorych cukrzyków, którzy nie tolerują skrobi tego typu dieta jest także  dobrym rozwiązaniem. Sodanie mąki ziemniaczanej,prebiotyków stabilizuje insuline(nie mylić z probiotykami)

Na temat PALEO nie ma narazie zbyt wiele badań naukowych,lecz napewno nie jest zła .  Bardzo duża ilość tłuszczu przeraża naukowców-Ważne w diecie nie chodzi o ilość tłuszczu ale o jakość, czy jest zdrowy czy nie .

 

Paleo:Ograniczenie mleka i zbóż jest ok ,ale może jeśli jesteś nieuważny i nie masz wiedzy na temat żywienia doprowadzić do braków minerałów i witamin(to zaburzenia od depresji,po choroby autoimmunologiczne i raka).Troche za mało węglowodanów  23% i wapnia.Nie ogranicza protein mięsnych,więc wegetarianie i ludzie chorzy na raka z niej nie skorzystają .Nie przesadzałabym z mięsem i kontrolowała ilośc warzyw,owoców, błonnika,skrobi.Dla niektórych odstawienie strączkowych jest wskazane np ja ,lecz dla wielu  osób  są one bardzo cenne.

ŻRÓDŁA PROTEIN ,WĘGLOWOWODANÓW,TŁUSZCZY  SĄ RÓŻNE I SUGEROWAŁABYM WE WSZYTKIM UMIAR ,A WYPADKU CHOROBY SKONCENTROWANIE SIĘ BARDZIEJ NA ŻRÓDŁACH ROŚLINNYCH

 Reference:

 • 1. Frassetto LA, Schloetter M, Mietus-Synder M, Morris RC, Jr., Sebastian A: Metabolic and physiologic improvements from consuming a paleolithic, hunter-gatherer type diet. Eur J Clin Nutr 2009.2. Jönsson T, Granfeldt Y, Ahrén B, Branell UC, Pålsson G, Hansson A, Söderström M, Lindeberg S. Beneficial effects of a Paleolithic diet on cardiovascular risk factors in type 2 diabetes: a randomized cross-over pilot study. Cardiovasc Diabetol. 2009;8:353. Jonsson T, Granfeldt Y, Erlanson-Albertsson C, Ahren B, Lindeberg S. A Paleolithic diet is more satiating per calorie than a Mediterranean-like diet in individuals with ischemic heart disease. Nutr Metab (Lond). 2010 Nov 30;7(1):854. Jonsson T, Ahren B, Pacini G, Sundler F, Wierup N, Steen S, Sjoberg T, Ugander M, Frostegard J, Goransson Lindeberg S: A Paleolithic diet confers higher insulin sensitivity, lower C-reactive protein and lower blood pressure than a cereal-based diet in domestic pigs. Nutr Metab (Lond) 2006, 3:39.5. Lindeberg S, Jonsson T, Granfeldt Y, Borgstrand E, Soffman J, Sjostrom K, Ahren B: A Palaeolithic diet improves glucose tolerance more than a Mediterranean-like diet in individuals with ischaemic heart disease. Diabetologia 2007, 50(9):1795-1807.6. O’Dea K: Marked improvement in carbohydrate and lipid metabolism in diabetic Australian aborigines after temporary reversion to traditional lifestyle. Diabetes 1984, 33(6):596-603.7. Osterdahl M, Kocturk T, Koochek A, Wandell PE: Effects of a short-term intervention with a paleolithic diet in healthy volunteers. Eur J Clin Nutr 2008, 62(5):682-685.8. Larsen TM, Dalskov SM, van Baak M, Jebb SA, Papadaki A, Pfeiffer AF, Martinez JA, Handjieva-Darlenska T, Kunešová M, Pihlsgård M, Stender S, Holst C, Saris WH, Astrup A; Diet, Obesity, and Genes (Diogenes) Project. Diets with high or low protein content and glycemic index for weight-loss maintenance. N Engl J Med. 2010 Nov 25;363(22):2102-139. Papadaki A, Linardakis M, Larsen TM, van Baak MA, Lindroos AK, Pfeiffer AF, Martinez JA, Handjieva-Darlenska T, Kunesová M, Holst C, Astrup A, Saris WH, Kafatos A; DiOGenes Study Group. The effect of protein and glycemic index on children’s body composition: the DiOGenes randomized study. Pediatrics. 2010 Nov;126(5):e1143-5210. Cordain L, Eaton SB, Miller JB, Mann N, Hill K. The paradoxical nature of hunter-gatherer diets: meat-based, yet non-atherogenic. Eur J Clin Nutr. 2002 Mar;56 Suppl 1:S42-5211. Cordain L, Eaton SB, Sebastian A, Mann N, Lindeberg S, Watkins BA, O’Keefe JH, Brand-Miller J. Origins and evolution of the Western diet: health implications for the 21st century. Am J Clin Nutr. 2005 Feb;81(2):341-54.

  12. Carrera-Bastos P, Fontes Villalba M, O’Keefe JH, Lindeberg S, Cordain L. The western diet and lifestyle and diseases of civilization. Res Rep Clin Cardiol 2011; 2: 215-235.

  13. Westman EC, Feinman RD, Mavropoulos JC, et al. Low-carbohydrate nutrition and metabolism. Am J Clin Nutr. 2007 Aug;86(2):276-84.

  14. Volek JS, Fernandez ML, Feinman RD, et al. Dietary carbohydrate restriction induces a unique metabolic state positively affecting atherogenic dyslipidemia, fatty acid partitioning, and metabolic syndrome. Prog Lipid Res. 2008; 47, 307–318.

  15. Fish and the heart. Lancet. 1989 Dec 16;2(8677):1450-2

  16. Ness AR, Hughes J, Elwood PC, Whitley E, Smith GD, Burr ML. The long-term effect of dietary advice in men with coronary disease: follow-up of the Diet and Reinfarction trial (DART). Eur J Clin Nutr. 2002 Jun;56(6):512-8

  17. Cordain L. Saturated fat consumption in ancestral human diets: implications for contemporary intakes.  In: Phytochemicals, Nutrient-Gene Interactions, Meskin MS, Bidlack WR, Randolph RK (Eds.), CRC Press (Taylor & Francis Group), 2006, pp. 115-126.

  18. Cordain L, Miller JB, Eaton SB, Mann N, Holt SH, Speth JD. Plant-animal subsistence ratios and macronutrient energy estimations in worldwide hunter-gatherer diets. Am J Clin Nutr. 2000 Mar;71(3):682-92.

  19. Cordain L. The nutritional characteristics of a contemporary diet based upon Paleolithic food groups. J Am Nutraceut Assoc 2002; 5:15-24.

  20. Kuipers RS, Luxwolda MF, Dijck-Brouwer DA, Eaton SB, Crawford MA, Cordain L, Muskiet FA. Estimated macronutrient and fatty acid intakes from an East African Paleolithic diet. Br J Nutr. 2010 Dec;104(11):1666-87.

  21. Ramsden CE, Faurot KR, Carrera-Bastos P, Cordain L, De Lorgeril M, Sperling LS.Dietary fat quality and coronary heart disease prevention: a unified theory based on evolutionary, historical, global, and modern perspectives. Curr Treat Options Cardiovasc Med. 2009 Aug;11(4):289-301.

  22. Cordain L, Watkins BA, Florant GL, Kelher M, Rogers L, Li Y. Fatty acid analysis of wild ruminant tissues: evolutionary implications for reducing diet-related chronic disease. Eur J Clin Nutr. 2002 Mar;56(3):181-91

  23. Hoppe C, Mølgaard C, Vaag A, Barkholt V, Michaelsen KF. High intakes of milk, but not meat, increase s-insulin and insulin resistance in 8-year-old boys. Eur J Clin Nutr. 2005 Mar;59(3):393-8.

  24. Shikany JM, Margolis KL, Pettinger M, Jackson RD, Limacher MC, Liu S, et al. Effects of a low-fat dietary intervention on glucose, insulin, and insulin resistance in the Women’s Health Initiative (WHI) Dietary Modification trial. Am J Clin Nutr. 2011 May 11 [Epub ahead of print]

  25.    Mann JI, De Leeuw I, Hermansen K, Karamanos B, Karlström B, Katsilambros N, et al. Evidence-based nutritional approaches to the treatment and prevention of diabetes mellitus. Nutr Metab Cardiovasc Dis. 2004 Dec.;14(6):373–394.

  26.    Robertson MD, Bickerton AS, Dennis AL, Vidal H, Frayn KN. Insulin-sensitizing effects of dietary resistant starch and effects on skeletal muscle and adipose tissue metabolism. Am. J. Clin. Nutr. 2005 Sep.;82(3):559–567.

  27.    Erkkilä AT, Lichtenstein AH. Fiber and cardiovascular disease risk: how strong is the evidence? J Cardiovasc Nurs. 2006;21(1):3–8.

  28.    Chandalia M, Garg A, Lutjohann D, Bergmann von K, Grundy SM, Brinkley LJ. Beneficial effects of high dietary fiber intake in patients with type 2 diabetes mellitus. N. Engl. J. Med. 2000 May 11;342(19):1392–1398.

  29. Cordain L. Cereal grains: humanity’s double-edged sword. World Rev Nutr Diet. 1999;84:19-73.

  30. Micha R, Wallace SK, Mozaffarian D. Red and processed meat consumption and risk of incident coronary heart disease, stroke, and diabetes mellitus: a systematic review and meta-analysis. Circulation. 2010 Jun 1;121(21):2271-83

  31. Micha R, Mozaffarian D. Saturated fat and cardiometabolic risk factors, coronary heart disease, stroke, and diabetes: a fresh look at the evidence. Lipids. 2010 Oct;45(10):893-905. Epub 2010 Mar 31.

  32. Siri-Tarino PW, Sun Q, Hu FB, Krauss RM. Saturated fatty acids and risk of coronary heart disease: modulation by replacement nutrients. Curr Atheroscler Rep. 2010 Nov;12(6):384-90.

  33. Siri-Tarino PW, Sun Q, Hu FB, Krauss RM. Saturated fat, carbohydrate, and cardiovascular disease. Am J Clin Nutr. 2010 Mar;91(3):502-9

  34. Siri-Tarino PW, Sun Q, Hu FB, Krauss RM. Meta-analysis of prospective cohort studies evaluating the association of saturated fat with cardiovascular disease. Am J Clin Nutr. 2010 Mar;91(3):535-46

 • 35

  S. Tamir, S. Rotem-Bamberger, C. Katz, F. Morcos, K. L. Hailey, J. A. Zuris, C. Wang, A. R. Conlan, C. H. Lipper, M. L. Paddock, R. Mittler, J. N. Onuchic, P. A. Jennings, A. Friedler, R. Nechushtai. Integrated strategy reveals the protein interface between cancer targets Bcl-2 and NAF-1. Proceedings of the National Academy of Sciences, 2014; DOI: 10.1073/pnas.1403770111

 Reference:

 1. S. Tamir, S. Rotem-Bamberger, C. Katz, F. Morcos, K. L. Hailey, J. A. Zuris, C. Wang, A. R. Conlan, C. H. Lipper, M. L. Paddock, R. Mittler, J. N. Onuchic, P. A. Jennings, A. Friedler, R. Nechushtai. Integrated strategy reveals the protein interface between cancer targets Bcl-2 and NAF-1. Proceedings of the National Academy of Sciences, 2014; DOI: 10.1073/pnas.1403770111
 2. Low Protein Intake Is Associated with a Major Reduction in IGF-1, Cancer, and Overall Mortality in the 65 and Younger but Not Older Population

  Morgan E. Levine11

  ,

  Jorge A. Suarez11

  ,

  Sebastian Brandhorst

  ,

  Priya Balasubramanian

  ,

  Chia-Wei Cheng

  ,

  Federica Madia

  ,

  Luigi Fontana

  ,

  Mario G. Mirisola

  ,

  Jaime Guevara-Aguirre

  ,

  Junxiang Wan

  ,

  Giuseppe Passarino

  ,

  Brian K. Kennedy

  ,

  Min Wei

  ,

  Pinchas Cohen

  ,

  Eileen M. Crimmins

  ,

  Valter D. Longo

British Journal of Nutrition

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s