Przed detoxem-info co kupić,co jeść i co robić

Screen Shot 2014-10-22 at 7.00.23 PM

Po pierwsze nie traktuj detoxu zbyt perfekcyjnie .Chciałabym, abyśmy mieli fun i spędzili weekend razem.


Ja nie mam zbyt silnego charakteru ,więc tzw czystka kuchenna przed detoxem  i wsparcie innych,  są dla mnie bardzo ważne.

Możemy, jeśli jesteście w Warszawie, zaatakować jakąś saune  lub iść na spacer.Jeśli ogarnie was szał czekolady o 23 będziemy wspierać sie na fejsie.Ja postaram sie powstrzymać Was. Wy mam nadzieje powstrzymacie mnie .

Pamiętam detox w czasie pory deszczowej  w Chiang Mai,który spędziliśmy  głównie w saunie, sadystycznie smarując się surową czekoladą.Większość z nas wyglądała póżniej 10 lat młodziej.Wyjątkiem byli ci co nażarli sie czekolady 😉

Czekam  na sugestie dotyczące aktywności  detoxowych w Warszawie ;)Ktos ma saune ?


Poniżej kilka moich wskazówek wynikajacych z doswiadczeń związanych z detoxem.Jeśli macie jakieś inne wskazówki napiszcie jakie.


Niektóre produkty mogą zakłócać oczyszczanie organizmu.Aby nie wywołać szoku sugeruje stopniowe ograniczenie i na 3 -7 dni przed detoxem wyeliminowanie alkoholu, cukru, nabiału, pszenicy, słodzików i sztucznych substancji słodzących, tłuszczy trans oraz mięsa zwłaszcza czerwonego.Napoje gazowane oraz soki z kartonu też eliminujemy.Warto starać się utrzymać dietę wegetariańską na 5-3 dni przed detoxem.Pamiętaj uzupełniaj witamine B12 i proteiny oraz nie ograniczaj dobrych tłuszczy.

Ogranicz stopniowo kawe  i ciemną herbate.Możesz spróbować mieszać kawe z kofeiną z kawą  bezkofeinową.Na 3 dni przed postaraj się nie pić niczego zawierającego kofeinę.Herbaty ziołowe,zielona,biała,oolong są ok.

Jeśli masz bóle głowy związane z odstawieniem kofeiny kup olejek lawendowy .Możesz go użyć przed i w czasie detoxu do kąpieli relaksujacej ,kominka zapachowego ,a także masażu .

Pij wode !Zaczynaj dzień od ciepłej wody z cytrną i pieprzem cayenne.

 

WAŻNE “CZYSTKA ” W  KUCHNI !!!

ODDAJ MAMIE,KOLEŻANCE,KOLEDZE WSZYSTKIE PRODUKTY,NAPOJE KTÓRE MOGĄ CIE KUSIĆ PODCZAS DETOXU .MĘŻA ,CHŁOPAKA ,ŻONE ,DZIEWCZYNE JEŚLI NIE CHCĄ BRAĆ  UDZIAŁU W DETOXIE WYŚLIJ   DO KUMPLI LUB  KOLEŻANEK  OPCJONALNIE TY SPĘDŻ CZAS Z INNYMI DETOXIARZAMI I UCIEKNIJ Z PEŁNEGO POKUS DOMU .OGŁOŚ RODZINIE, ŻE OCZYSZCZASZ SIĘ I PRZYGOTUJ IM JEŚLI SAMI NIE UMIEJĄ PROWIANT NA 2 DNI ,KIEDY BĘDZIESZ PIŁA/PIŁ SOKI.

Zaplanuj menu na cały tydzień . Jeśli nie jesteś w stanie kupić wszystkich produktów ekologicznych, myj dokładnie owoce i warzywa .Przygotuj butelki na sok .

2 dni po detoxie warto utrzymać wegetariańska dietę.Stopniowo wprowadzać produkty mleczne i zbożowe ,oraz mięso .Wprowadż najpierw produkty mleczne potem gluten.Dzięki temu możesz zaobserwować czy masz nawrażliwośc pokarmową na te produkty .

Zaplanuj mniej aktywności fizycznej w czasie detoxu .

Sport :spacer,yoga

Bardzo wskazana w czasie  detoxu sauna i masaż ,ćwiczenia oddechowe ,medytacja,a także szczotkowanie ciała.

Według Medycyny Chińskiej wątroba powiązana jest z gniewem,nerki z strachem,woreczek żółciowy z frustracjami.Coraz wiecej badań potwierdza tego typu zależności.W czasie detoxu możesz spodziewać sie także oczyszczenia emocjonalnego .O tym w kolejnym poście.

Kup:herbaty ziołowe ,zielone,wode kokosową,termofor

kurkume korzeń http://1000smakowswiata.pl/kurkuma-laski-50-g-korzen-niezwykla-hinduska-przyprawa-p-850.html

Jeśli masz tendencje do zaparć kup :magnez lub zioła cascara sagrada , senna, triphala

Screen Shot 2014-10-22 at 7.29.30 PM
Pomyśl także co nakładasz na swoją skóre .Pamiętaj skóra jest jednym z najważniejszych elementów detoxyfikacji .Rekomenduje i mega polecam sklep http://biolander.com/ . Alepia jest genialna ,reszta produktów także !Będzie zniżka dla nas 🙂

Medyczne przeciwskazania

Osoby przewlekle chore proszę o skonsultowanie sie z lekarzem lub ze mną przed rozpoczęciem detoxu.Kobiety w ciąży ,dzieci  nie powinny przeprowadzać detoxu na sokach.Osoby przed operacjami lub po operacjach jeśli przyjmują leki przeciwzakrzepowe nie powinny przeprowadzać detoxu na sokach.

Ważne badanie( krzywa cukrowa tzn cukier na czczo,1 godzina po spożyciu glukozy i 2 godziny po,oraz insulina).wskazane dla wszystkich  przed detoxem,obowiązkowe  dla osób z depresją lub które wcześniej miały depresje,przewlekłym zmęczeniem,nagłymi zmianami nastrojów,stresem postraumatycznym,traumami,biopolar,borderline,wzdęciami,przelewaniem w jelitach,zaparciami,przeczyszczeniami.

Osoby z cukrzycą,ważna kontrola cukru w czasie detoxu !

Nie oczyszczaj jelit mechanicznie przed detoxem !


Nie należy przerywać przyjmowania żadnych leków na receptę w czasie detoxu. Odstawienie niektórych leków może mieć poważne, potencjalnie zagrażające życiu konsekwencje.

Jeśli macie jakieś pytania prosze o zamieszczenie ich na blogu,ponieważ pomogą one w przyszłości innym w czasie detoxu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s