Detox jak zacząć dzień /zasady detoxu

Screen Shot 2014-10-31 at 7.08.45 PM

Zacznij dzień od wody z cytryną i imbirem lub pieprzem.

Pamietaj detox to nie wyścigi. Jeśli poczujesz się gorzej przerwij detox.

Nie musisz detoxować się 2 dni.

Na początek 1 dzień to super osiągnięcie.

Możesz też jeść troszkę lżej(dieta wegańska lub wegetariańska) i pić dużo soków .Jeśli w codziennej diecie jesz dużo mięsa lub twoje posiłki są nieregularne zmiana przyzwyczajeń to także detox.

Ważne pij soki w miare regularnie co kilka godzin.Odpoczywaj i dostarczaj sobie jak najwięcej przyjemności .

Kolejność soków nie jest bardzo ważna jest optymalna dla mnie .

Jeśli chcesz pić wampira przez cały detox to także OK.

Każdy sok możesz podgrzać .

Jeśli poczujesz, że jest ci bardzo zimno sięgnij po łyżke oliwy,herbate ziołową,wode kokosową lub ugotuj bulion warzywny .

Wskazane sauna,ciepła kapiel,masaż,przytulanie 🙂

W czasie detoxu najważniejszy jesteś “TY”!

Mów NIE kiedy ktoś usiłuje cię namówić do czegoś na co nie masz ochoty .Masz wytłumaczenie słowo NIE  to jedna z najważniejszych reguł detoxu .

NIE powoduje że pozostawiasz energie sobie i nie rozdajesz jej robiąc rzeczy dla innych .Także w  wypadku depresji,osłabienia,choroby NIE jest  BARDZO WAŻNE dla tzw odnowy energetycznej i stabilizacji organizmu.

NIE =ASERTYWNOŚĆ

NIE =ZDROWY EGOIZM

ŚPIJ minimum 7 godzin

SKONCENTRUJ SIĘ NA JEDNEJ CZYNNOŚCI NIE NA DWÓCH W TYM SAMYM CZASIE wybierz najważniejszą czynność i skup się na niej.Skup się na jednym zadaniu:pamiętaj jeśli masz objawy przewlekłego zmęczenia,depresji jesteś chory  możesz nie móc wykonywać kilku czynności naraz (np rozmawiać przez telefon i zapamiętywać wiadomość)mimo że kiedyś nie było to problemem.Także w czasie detoxu wydatkowanie energii powinno być ograniczone.

STAŃ SIĘ OPTYMISTĄ zastanów się jakie emocje ,myśli ,problemy, oczekiwania innych odbieraja ci energie .

MAŁE ZMIANY=WIELKIE EFEKTY pamiętaj zmiana może zacząć się od małych rzeczy jak detox lub świadomość, że rozmawiając przez telefon zużywam mniej energii siedząc niż chodząc.

ZWOLNIJ ZWOLNIJ ZWOLNIJ !

staraj się robić rzeczy wolniej, a także myśleć wolniej .Dla energii nie ma różnicy między zmęczeniem fizycznym  i psychicznym ,podobnie jak między  bólem fizycznym i psychicznym dlatego często np po zbyt intensywnej psychoterapii czujemy się jak po przebiegniętym maratonie. Zrób coś, co zwalnia twoje tempo ! Poświęć sobie trochę czasu! Zadaj sobie pytanie co sprawia że  jesteś  szczęśliwy i zrelaksowany : Spacery z psem ? Taniec ? prysznic ? kąpiel?  dobry sex?

ODPOCZYNEK NAJWAŻNIEJSZY odpoczywaj kiedy możesz i  nie słuchaj głosu w głowie który mówi :

“odpoczynek jest stratą czasu “

”nie jestem w stanie zrobić wszystkich rzeczy, które powinnienem zrobić w ciągu dnia więc musze kontynuować aż skończe “

”jeśli odpocznę będzie mi trudno wrócić do rytmu pracy”

”odpoczywam tylko kiedy musze”

”nie jestem przyzwyczajony do odpoczynku,nie wiem kiedy powiniennem go mieć”

”tylu ludzi zależy ode mnie “

”doktor powiedział mi że powinnienem odpocząć i przez to czuje się gorzej”

RELAKS Siedzenie czy leżenie nie koniecznie jest odpoczynkiem. Istnieje różnica między relaksem a siedzeniem i pracowaniem lub nadmiernym analizowaniem i myśleniem .

zadaj sobie pytanie :

Czy umiem się relaksować nie myśląc ,nic nie  robiąc ,słuchając np szumu morza lub śpiewu ptaków(bdb nagrania relaksacyjne),lub przytulając się.

ZASOBY ENERGII

Zasoby energii to ta energia którą używamy w momencie kryzysu ,kiedy musimy się przymusić do zrobienia czegoś pomimo, że nie mamy na to siły.Możemy nazwać to adrenalinową pożyczką na bardzo złych warunkach .Większość z nas ma takie pożyczki mieszkaniowe,które co miesiąc dostarczają nam wrażeń.Niestety kiedy kryzys się kończy braki energetyczne są 2 razy większe i jesteśmy podwójnie zmęczeni .Ważne aby zarezerwować sobie czas na wypoczynek po wykorzystaniu zasobów energii.Kiedy tego nie zrobisz możesz mieć coraz większy pociąg do czekolady,kawy,napojów energetycznych,coli itp .To starcza jednak na krótko .

Zadaj sobie pytanie:

Czy mogę gospodarować inaczej moją energią?

Czy jestem w stanie zatrzymać się przed całkowitym wyczerpaniem?

JEŚLI CZUJESZ SIĘ SAMOTNY ODEZWIJ SIĘ NA FB W GRUPIE DETOX !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s