detox na co działa

Screen Shot 2014-10-31 at 6.53.28 PM

Detox-wspomaga metabolizm, poprawia skóre ,normalizuje ciśnienie, odmładza, profilaktyka -nowotworowa.

Buraki są genialne dla jelit, pęcherzyka żółciowego i  wątroby, a także bardzo pomocne w wypadku biegunek lub wymiotów. Pomagają w zaparciach. Immunologia-pomagają nam zachować zdrowie poprzez wysoką zawartość żelaza(regeneracja czerwonych krwinek i dostarczanie telnu).Betacyanin występujący w burakach jest również silnym środkiem w walce z rakiem.

Choliny mają bardzo dobre działanie detoxyfikujące dlatego barszczyk tak dobrze działa na kaca 😉


Burak używany jest w medycynie tradycyjnej do leczenia białaczki. Buraki zawierają betainę, która ma właściwości antynowotworowe.  Badania : sok z buraków może pomóc zahamować rozwój raka jelita grubego i żołądka.

Buraki normalizują ciśnienie krwi.

Pomagają w metaboliżmie tłuszczy i  odchudzaniu.

Seler-wysoka zawartość wapnia-regulacja ciśnienia,zwłaszcza nadcisnienia,sód =młodość,witamina C-elastyczność skóry

Ogorek -żródło krzemu .

Marchew -żródło witaminy C,A,E,D,K,B1,B6, potasu, magnezu, sodu, wapnia=odżywienie skóry,działanie antyzapalne, pomocna w łuszczycy,wysuszeniu skóry ,detoksyfikacji wątroby,pomocna przy trądziku.Pomaga złagodzić zaparcia i pomaga w trawieniu. Pektyna w marchwii obniża cholesterol.Vit A poprawia wzrok.


Sok z marchwi ma działanie moczopędnie i pomaga wyeliminować nadmiar płynów z organizmu,

Marchew  zmniejsza takze ryzyko udaru o 68 proc.

Beta karoten=mniejsze ryzyko zachorowania na nowotwora płuc.

 Brytyjscy naukowcy odkryli, że zwiększenie spożycia beta-karotenu od 1,7 do 2,7 mg dziennie zmniejszona ryzyko raka płuc o więcej niż 40 proc.Średnia marchewka zawiera około trzech miligramów beta-karoten. W badaniu, naukowcy odkryli, że spożywanie  marchwi zmniejsza także ryzyko raka jelita grubego aż o 24 procent. Inne badania wskazują, że kobiety, które jadły surowe marchewki mniej narażone na rozwój raka piersi.

Imbir pomaga poprawić krążenie ,łagodzi dolegliwości trawienne,pomaga w trawieniu tłuszczy i białek,redukuje gazy,nudności.Pobudza immunologie,naturalny lek przeciwhistaminowy, co czyni go idealnym remedium na przeziębienia.
Imbir może również pomóc zmniejszyć stany zapalne włącznie z wirusem herpes simplex.
Ostatnie badania wykazały, że imbir może  odgrywać rolę w obniżaniu poziomu cholesterolu LDL, ponieważ dzięki spożyciu imbiru cholesterol gorzej się wchłania.

Jabłka zawierają witaminy A i C, które zapobiegają wiotczeniu skóry.Pomagają w profilaktyce nowotwora jelita grubego .

Badania wykazały, że u szczury karmione wyciągiem z skórki jabłek miały 43 procent niższe ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Inne badania wskazują, że pektyny w jabłkach zmniejszają ryzyko raka okrężnicy.

Jabłka zawierają naturalny środek przeczyszczający.

Pektyny w jabłkach obniżają  LDL (“zły”) cholesterol. Ludzie, którzy jedzą dwa jabłka dziennie mogą obniżyć poziom cholesterolu nawet o 16 proc,czyli uniknąć chorób serca .

Osoby jedzące  dużo jabłek mają także o  50 procent niższe ryzyko zachorowania na raka płuc i piersi,wątroby. Badacze uważają, to ze względu na wysoki poziom w kwercetyny flawonoidów i narynginy w jabłkach .

Zapobieganie Alzheimera -kwercyna w jabłkach

Badacze stwierdzili, że phloridzin, który można znaleźć tylko w jabłkach może chronić kobiety po menopauzie przed osteoporozą, a także może zwiększyć gęstość kości.
Profilaktyka raka piersi

Profilaktyki raka żołądka

Cytryna -wspomaga metabolizm,trawienie,zatwardzenie,ma działanie przeciwzapalne.Bardzo dobrze wpływa na choroby serca,wysokie ciśnienie,nudności ,zawroty głowy.Redukuje stres.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s