sok z awokado

Screen Shot 2015-01-16 at 9.53.24 AM

Awokado= ładnaskóra,włosy,mniej depresji,lepsza pamięć .Dr Daniel G. Amen, autor “Zmień swój mózg, zmień swoje życie”(Change Your Brain, Change Your Life) uważa awokado za jedno z czołowych pokarmów dla zdrowia mózgu, które pomaga zapobiegać chorobie Alzheimer’a. Przeciwstarzeniowe działanie: nazywany potocznie z języka angielskiego „Mistrzem Antyoksydantów” (ang. Master Antioxidant) antyoksydant glutation wspiera wątrobę i system nerwowy. Jest odpowiedzialny za uzupełnianie i „odzyskiwanie” innych przeciwutleniaczy w ciele. Jest niezbędny dla silnego systemu immunologicznego. Awokado jest jednym z niewielu naturalnych produktów, które zwierają duże ilości glutationu. Trawienie: składniki odżywcze i enzymy zawarte w awokado zmniejszają stany zapalne w żołądku. To również poprawia zdolność ciała do wchłaniania karotenoidów i substancji odżywczych.Cukier we krwi: jednonienasycone kwasy tłuszczowe mogą zapobiegać lub odwrócić oporność insulinową, jedną z przyczyn cukrzycy typu II. Wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika w awokado pomaga zapobiegać skokom poziomu cukru we krwi.Awokado dzięki zawartości kwasu oleinowego obniża poziom cholesterolu, a zawarty w nim potas reguluje ciśnienie krwi.
Zawiera sporo witamin C, E i A – silnych przeciwutleniaczy, które mają działanie przeciwnowotworowe, a także witamine  B, wśród nich szczególnie cenny jest kwas foliowy, który zapobiega wadom rozwojowym płodu.Jedzenie awokado dobrze wpływa też na oczy, jest w nim bowiem luteina i zeaksantyna.

Przeciwzapalne działanie: stan zapalny uważany jest za zjawisko leżące u podstawy większości chorób . Awokado odznacza się obfitością fitoskładników (fitozwiązków) takich jak polifenole i flawonoidy, które posiadają właściwości przeciwzapalne.

  • 1 garść szpinaku
  • 1 cytryna obrana
  • 1 jabłko
  • 2 marchewki
  • 1/2 avocado

Screen Shot 2015-01-16 at 9.53.44 AM

Wyciskasz sok z szpinaku,cytryny,jabłka,marchewki.

Miksujesz sok z awokado za pomocą blendera.

Możesz dodać pyłek pszczeli,spiruline,chia.

Genialny na śniadanie !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s