S.T.A.R COACHING

 

Program S.T.A.R -składa się z 4 etapów : 

S- spokój- masaż, ćwiczenia techniki relaksacyjne, bioenergoterapeutyczne, otwarcie intuicji i podświadomości.

T- temperament – zbalansowanie energii, a także pracy i życia zawodowego, wytworzenie dyscypliny, zdrowych nawyków, prawidłowej regulacja emocjonalnej, umiejętność opanowania reakcji i wykorzystania energii na komunikacje potrzeb, stawianie granic (obrona własnych praw, przestrzeni, ciała, finansów ) oraz działanie.

A- akceptacja łagodzenie konfliktów, elastyczność intelektualna umożliwiającą szybkie przetwarzanie informacji, zrozumienie zachowania innych, zmiane zachowania, adaptacje do trudnych sytuacji, (umiejętność widzenia detali, poruszania się na luzie z flow, spontanicznie, nauka na błędach, a także umiejętność widzenia dużego obrazu, planowanie, wyznaczanie i osiągania celu ) wyciąganie wniosków umożliwiających trafne decyzje.

R – relacja z sobą i innymi poprzez integracje ciała i umysłu, uświadomienie sobie swoich możliwości, umiejętności oraz ograniczeń, zmiane nawyków, doświadczanie własnej osoby niezależne od sądów, krytyki innych ludzi, wzmocnienie kreatywności, koncentracji, poczucia własnej wartości, wiary we własne siły.

Najwięksi przywódcy i odkrywcy świata bazują i bazowali na intuicji (przeczuciu).

Problemem dzisiejszych czasów jest nadmierny lęk, wstyd, racjonalizm, analizowanie i odkładanie decyzji na później.


Dzięki coachingowi nauczysz się jak
– używać 6 mln połączeń w twoim wewnętrznym komputerze zamiast 100.

Najczęstszą obawą moich klientów był brak wiarygodności, logicznego wytłumaczenia ich sposobu działania. Po podjęciu decyzji czuli, że ich wybór był trafny, zgodny z tym co czuli, ale brakowało im faktów aby wytłumaczyć decyzje innym.

Mostem łączącym okazały się twarda wiedza naukowa, czyli neurobiologia.
Twój mózg kolekcjonuje wszystkie twoje doświadczenia w folderze, niektóre z nich które już były użyte są w koszu. Intuicja to umiejetność użycia bierzących i starych danych mózgu, a także informacji zawartej w pamięci genetycznej znajdującej się w połączeniach neuronalnych całego naszego ciała czyli mózgu serca i jelit.


Tradycyjny coaching skupiony na racjonalnym myśleniu, lub psychoterapia skupiona na przeżywaniu, ekspresji emocjonalnej są niewystarczające do podejmowania trafnych decyzji. 

 

 

Screen Shot 2014-12-23 at 8.17.51 PM

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s