MASAŻ POWIĘZIOWY

7CC432DB-0D6D-42BB-8252-4A1B6073838E

Łączę różne techniki masażu, aby stworzyć zabieg najbardziej odpowiadający twoim potrzebom, a zarazem relaksujący i terapeutyczny.

Koncentruje się na powięzi, (informacje na końcu), która wpływa na działanie naszego układu nerwowego, kształtuje naszą postawę, ale także strukturę emocjonalną, energetyczną i sposób postrzegania świata.

W czasie sesji każdy traktowany jest indywidualnie, co oznacza, że technika dobrana do pracy z każdą osobą, wynika z jej potrzeb, nie mojego wyobrażenia co danej osobie jest potrzebne .

Zabiegi bardzo wskazane są przy napięciach spowodowanych traumą emocjonalną i fizyczną, utracie kolagenu, a także przy przewlekłym zmęczeniu, bólach tkanki, stawów i kości, obniżonym lub nadmiernym libido, problemach z pamięcią, koncentracją, nerwicą, zaburzeniach emocjonalnych, autoimmunologicznych, strukturalnych postawy, a także zaburzeniach metabolicznych i hormonalnych.

Bardzo wskazane są kiedy chcesz zajść w ciąże, w czasie ciąży, a także po porodzie.

  • twarzy : relaksujący, odmładzający i mobilizjący produkcje kolagenu, dodający energii twarzy,
  • ciała : relaksujący napięcia, usuwający ból, regulujący gospodarkę hormonalną, energetyczną, a także metabolizm
  • psychosomatyczny : odblokowujący pamięć komórkową, oczyszczający wspomnienia, wyciszający autokrytykę i regulujący emocje, balansujący system hormonalny, autoimmunologiczny, energetyczny
  • brzucha : oczyszczający, regulujący pracę organów wewnętrznych, mobilizujący metabolizm, balansujący energię organów wewnętrznych, umysłu i emocji
  • miednicy : otwierający energie kreatywną i seksualną, oczyszczający i integrujący miednice z sercem i umysłem, czyli emocje z logiką,
  • ciążowy : pomagający zajść w ciąże, relaksujący, oczyszczający ciało z traum, napięć, bólu, toksyn i przygotowujący matkę i dziecko do porodu, a także przywracający balans i energię po ciąży

Metody łączone :

masaż powięzi Rolfing ,

masaż energetyczny,

tajski masaż z elementami ostheopatii ,

refleksologia ,

shiatsu ,

Breema,

masaż brzucha i miednicy

aromaterapeutyczny

limfatyczny

antycelulitowy

ujędrniający

Jeśli chcesz wiedzieć coś czego dowiedziałam sie o Twoim ciele w czasie zabiegu z chęcią odpowiem na twoje pytania .

Jesli nie odpowiada ci moja technika pracy i dotyk polecę innych masażystów lub terapeutów .

Współpracuje takze z różnymi specjalistami, więc jeśli masz taką potrzebe zapytaj .

Więcej informacji o powięzi znajdziesz pod spodem.

Zapraszam

Magdalena tel 604234824

Informacje o powięzi :
Wielu terapeutów, rehabilitantów, masażystów, trenerów zaobserwowało bardzo ciekawe reakcje u siebie i pacjentów w czasie pracy z ciałem. Często powracały wczesne wspomnienia z dzieciństwa, obrazy, odczucia, słowa, które łączyły się z traumą emocjonalną, uszkodzeniem fizycznym powięzi, czyli tkanki inaczej nazywanej organem czucia, który nadaje ciału i psychice formę, strukture i transmituje siłę mięśni i myśli.
Gdzie znajduje się ta tkanka ?
Jest ona umiejscowiona pomiędzy organami wewnętrznymi, kośćmi, naczyniami krwionośnymi, nerwowymi mięśniami, w niej zawieszone są także nasze narządy, wyściela ona też nasz kręgosłup. Częścią tego organu czucia czyli powięzi, są także ścięgna, więzadła oraz krążki międzykręgowe.
Czy powięź może przechowywać wspomnienia i czy uszkodzenia jej i napięcia wpływają na nasz wygląd, stan psychofizyczny i genetykę ?
Temat pamięci genetycznej tkanki jest ogromnie fascynujący i jest obecnie bardzo kontowersyjnym tematem wywołującym wiele dyskusji pomiędzy klasycznymi terapeutami, a nowoczesnymi.
Najnowsza wiedza dotycząc powięzi, oparta na wielu badaniach klinicznych uznawana jest za rewolucyjne odkrycie w świecie medycyny, terapii bólu, psychoterapii, sportu, współczesnej fizjoterapii.
Według klasycznej, starej nauki wspomnienia przechowywane są tylko w określonych partiach mózgu, aktywowane przez elektrostymulacje. Obecne badania wskazują, że wspomnienia, a także odczucia bólu przypominają bardziej siatkę holograficzną, która obejmuje całe ciało i świat. Powięź, która zachowuje się jak woda, fala porównuje skany i wzorce siatek, zewnętrznych i wewnętrznych i w ten sposób kreuje nasze reakcje i pomaga w percepcji siebie i świata.
Sheldrake zaproponował jeszcze ciekawszą hipoteze, że wszystkie organizmy mają wspólne pole wspomnień kreujące pamięć zbiorową, a dodatkowo każdy z nas ma pole wspomnień indywidualnych, bazujące na polu naszych przodków. Rezonans pomiędzy tymi polami tworzy nasze wspomnienia i reakcje.
Możemy to łatwo zrozumieć jeśli wyobrazimy siebie powięź jak radioodbiornik, a wspomnienia jak fale pełne informacji, które są ciągle wymieniane.
Fale te istnieją na zewnątrz i wewnątrz powięzi, jeśli dochodzi do uszkodzenia siatki, struktury powięzi, np. w skutek szoku, traumy emocjonalnj lub fizycznej, formują się blizny, napięcia, trudności w odbiorze i wysyłaniu wiadomości, które poprzez zmiane pozycji kolagenu kształtują naszą postawę fizyczną i psychiczną, a także geny, stan zdrowia, sposób poruszania się, odczuwanie i postrzeganie siebie i świata.
Ostatnio udowodniono, że stan powięzi wpływa na bardzo wiele faktorów min. metabolizm, poziom energii, rozwój stanów zapalnych, elastyczność skóry, przebieg ciąży, choroby, ilość kwasu hialuronowego, cellulitu, poziom kortyzolu (hormonu stresu), a także na proces regeneracyjny, odporność fizyczną i psychiczną, decyzje, nawyki i zachowania.
Kolejną ciekawą dziedziną nauki która zajmuje się powięzią jest epigenetyka. Kiedyś uważaliśmy, że nie możemy zmieniać genów i jesteśmy skazani na te same schematy, choroby jak nasi rodzice. Obecnie wiemy, że możemy otworzyć i zamknąć określone geny, uaktywnić lub dezaktywować. Epigenetyka to nauka o plastyce genetycznej, czyli umiejętności kretywnego kształtowania przeprogramowania naszych genów poprzez zmiany środowiska zewnętrznego i wewnętrznego. Udawadnia ona, że stany zapalne powięzi mogą wpływać na rozwój chorób genetycznych, przyspieszać ich aktywacje, a także mieć wpływ na przebieg choroby.
Udowodniono, że praca z powięzią reguluje prace organów wewnętrznych, wpływa na genetykę poprzez redukcje stanów zapalnych, napięć, bolesnych wspomnień i zaburzeń DNA.
Bardzo głęboka relaksacja tkanki możliwa tylko przy pracy z powięzią ma także ogromny wpływ na system szkieletowy, mięśniowy i hormonalny, pomaga pozbyć się bólu, balansuje i otwiera ciało dzięki czemu odczucia przyjemności np. w czasie seksu sa wzbogacone, orgazmy odczuwalne w różnych częściach ciała, zajście w ciąże łatwiejsze, a poród staje się przyjemnym doświadczeniem.
Kolejnym plusem są chemiczne zmiany organizmu zmniejszające ból fizyczny, psychiczny, regulujący zmiany kardiologiczne, emocjonalne zwłaszcza agresje, nerwice, depresje, a także pomagające łatwiej dostosować się do gwałtownych zmian, przejść żałobe po rozstaniu, stracie pracy, kogoś bliskiego.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie pracy z powięzią wibracje pola biomagnetycznego i bioelektrycznego pomiędzy terapeutą i klientem kreuje wymianę informacji. Rezultatem może być otwarcie traumy, emocji po obu stronach. Według najnowszych badań jeśli terapeuta przeszedł swój proces oczyszczenia, ma odpowiednią temperaturę dłoni, zbalansowane pole, umie różnicować ucisk tkanki może bardzo efektywnie i szybko zbalansować pole pacjenta. Jeśli terapeuta sam ma zaburzenia, jego pole może zmieszać się z polem pacjenta i może on odczuwać ból pacjenta, a pacjent jego. Im większa uważność, samoświadomość terapeuty tym większa siła pola i mocniejszy efekt leczniczy.
Co ciekawe zmianiając sposób interpretacji świata na klasycznej psychoterapi możemy zmienić nasz system nerwowy, ćwicząc i zmieniając sposób poruszania możemy zmienić postawę, jednak tylko zmieniając kształt powięzi, możemy te zmiany przeprowadzić w sposób zdrowy i utrwalić.
Jak rozpoznać czy mamy zaburzenia działania powięzi ?
Osobę, która ma dużo stanów zapalnych i napięć powiezi, w bardzo łatwy sposób można rozpoznać jest często jak Woody Allen, który coraz lepiej rozumie dlaczego coś robi, ale nie umie zmienić swoich nawyków, postawy, zachowań, przekonań (jestem niewystarczający, chce czegoś na maksa, ale nie moge tego mieć, nie zasługuje, jestem inny, dziwaczny lub jestem lepszy od innych specjalny, tylko nikt mnie nie rozumie ). Takie osoby mogą zachowywać się bardzo pasywnie, ociężale, depresyjnie, dużo analizować, myśleć lub hiperaktywnie, impulsywnie bezmyślnie powtarzać schematy.
Jeśli nie pracujemy nad powięzią jest ona coraz bardziej napięta, my coraz bardziej reaktywni, pasywni, chorzy, oporni na zmiany, nasze życie i relacje ma coraz niższą energię.
Co możemy z tym zrobić ?
Bardzo ważna jest psychoterapia przez ciało, specjalne ćwiczenia powięziowe i masaże, uzupełnione o proste ćwiczenia komunikacyjne i kreatywne.
Konwencjonalne ćwiczenia, bieganie, aerobik, a także klasyczne masaże, terapia analityczna mogą dobrze działać na mięśnie ciała i rozwój intelektualny, zrozumienie, jednak dopiero praca z powięzią pomaga poczuć głęboko co jest dla nas dobre, a następnie zmienić wzorce siatki genetycznej, transformując stan zdrowotny ciała i umysłu, przywracając harmonie i spokój.
Warto pamiętać nie ma jednej właściwej drogi np. ja nie jestem wielkim zwolennikiem tabletek antydepresyjnych, ale wiem, że dla niektórych osób są bardzo dobre, podobnie z terapią analityczną, niektóre osoby potrzebują się wygadać, wyrzucić coś z siebie, przeanalizować, zrozumieć, aby poczuć się bezpiecznie i skontaktować z ciałem. Inne osoby potrzebują pracy z ciałem, potrzebują wyrzucić napięcia z ciała, „zwymiotować”aby odblokować siatkę np. gardła i nauczyć się komunikacji. Niektóre osoby potrzebują kilku metod naraz.
Z mojego doświadczenia wiele osób wierzy, że ludzka psychika i ciało są bardzo skomplikowane i potrzeba bardzo dużo czasu aby je zrozumieć. Moje podejście jest inne. Bazuje ono głównie na doświadczeniu i jest sfokusowane na rezultatach. Czasem pacjenci pytają mnie jak to się stało, że spędzili tyle czasu na terapiach starając się siebie zmienić, usiłując pozbyć się uzależnień, starając zrozumieć problemy, a będąc ze mną poprostu stali się sobą.
Odpowiadam : ożywiliśmy ciało i poczuliście że warto żyć ! Relaksując się, zmieniając postawe, komunikacje ze sobą i innymi, każdy z nas może stać się kimś kim zawsze chciał być czyli SOBĄ obecnym tu i teraz. Odczuwającym głęboki spokój człowiekiem. To wystarczy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s