MASAŻ BRZUCHA I OTWIERANIE MIEDNICY

 DETOKSYFIKUJĄCY MASAŻ BRZUCHA i MIEDNICY

Screen Shot 2014-04-27 at 7.24.44 PM

Kiedy przeżywamy bardzo intensywny ból, strach, szok, zapisuje się on w naszym ciele. W tym miejscu dochodzi do sklejenia tkanki ( powięzi) stanu zapalnego, napięcia. Początkowo w tym miejscu traumy czujemy ból, lecz kiedy to napięcie się powiększa przestajemy często czuć dany obszar ciała. Ciało zamraża się, tworzy się zbroja. Praca nad powięzią sprawia, że ciało otwiera się jest bardziej ożywione, układ hormonalny nerwowy, metabolizm, stabilizują się, a orgazmy są intensywniejsze.

.

Detoksyfikacyjny masaż oragnów wewnętrznych brzucha (Chi Nei Tsang z elementami visceral manipulation, craniosacral ) oraz otwierający masaż miednicy poprawia także prace układu immunologicznego oraz detoksyfikująco wpływa na psychikę, seksualność, jakość skóry (elastyczność ,cellulit).

Miednica i brzuch to jest nasze centrum, nasz gps, który produkuje energię seksualną, kreatywną, finansową, czyli nasze życiowe paliwo.

Cel: integracja układu pokarmowego, oddechowowego z układem krążenia, limfatycznym, nerwowym, hormonalnym, moczowym, rozrodczym, mięśniowo- szkieletowym i energetyczno-emocjonalno-seksualnym.

Ten typ pracy z ciałem z sukcesem stosowany jest jako narzędzie wspomagające psychoterapię, ginelokogię, endokrynologię, seksuologię.

Pomaga on szybciej “przetrawić” i zrozumieć emocje, postawić granice, zbudować asertywność, a także zbalansować hormony, usprawnić pracę jelit, układu rozrodczego, uleczyć rany emocjonalne związane z traumą,

Ch Nei Tsang  rozwinął się tysiące lat temu w  taoistycznej Chinach. Był używany przez mnichów w klasztorach, aby wspomóc detoksyfikacje, wzmocnić ich ciała oraz  utrzymać najwyższy poziom energii, potrzebnej do zaawansowanych  praktyk duchowych.

Visceral Manipulation

Dlaczego masaż brzucha i miednicy jest tak ważny ? 

 Nasze organy wewnętrzne powinny być w ciągłym ruchu, niestety czasem „zamrażają się”.

Istnieje wiele powodów, dlaczego organy wpadają w stagnacje np: urazy fizyczne i emocjonalne, seksualne, czyli traumy, zła dieta, operacje, siedzący tryb życia, infekcje, zanieczyszczenie środowiska, zła postawa, ciąża, poród, a także urazy sportowe oraz upadki, którą tworzą mikro blizny. 

 

Np. Chronicznie zimne stopy mogą mieć przyczyne w jelicie cieńkim, rwa kulszowa w okrężnicy, ból prawego kolana może wynikać ze stanu zapalnego w nerwie zasłonowym obok twojego jelita , ból prawego ramienie może mieć wiele wspólnego z wątrobą , problemy z sercem i refluks często połączone są z żołądkiem, napięcia w klatce piersiowej i miednicy mogą powodować problemy z płucami, wątrobą, nerkami, trzustka , trawieniem .

Nasze emocje mają także ogromny wpływ na sposób funkcjonowania naszego ciała i odwrotnie napięcia naszego ciała mogą powodować brak stabilności emocjonalnej i brak czucia.

Kilka przykładów :


Jelita :
Niepewność, melodramatyczność, gadatliwość, hipochondria

Żołądek :
bardzo duża koncentracja na wyglądzie zewnętrznym i statusie społecznym,ekstrawertyczność , niska  samoocena, frustracja, gniew.

Pęcherz :
Kontrola, poczucie winy, uniknanie  napięcia, pasywno agresywność, trudności decyzyjne

Wątroba :
Uzależnienie od przeszłości pesymizm, złe nastroje, napady złości, depresji

Nerki :
Strach,uczucie  opuszczeniem, niepewność, gniew często głęboko ukryty, potrzeba bycia liderem,  hojność

Poprawa stanu zdrowia narządu przywraca równowagę emocjonalną .

DZIAŁANIE WYSZCZUPLAJĄCE

Masaż ten sprawi także , że brzuch i talia będą doskonale ujędrnione i wymodelowane. Masaż brzucha stosowany 2-3 razy w tygodniu powoduje, że zrzucamy zbędne kilogramy dzięki czemu cała sylwetka staje się szczuplejsza i bardziej atrakcyjna. Masaż ten w połączeniu z codzienną dietą oraz gimnastyką daje niesamowity efekt wyszczuplający dla całego ciała. Poza działaniem terapeutycznym, masaż ten

  • wyraźnie zredukuje tkankę tłuszczową i powstający cellulit
  • poprawi wygląd i zdrowie skóry: szczególnie jej jędrności i gęstości
  • zapewni dużo atrakcyjniejszy wygląd i lepsze samopoczucie

CIĄŻA I PORÓD

W ciąży nasz brzuch bardzo się rozciąga, lecz dzieje sie to  stopniowo w ciągu dziewięciu miesięcy.  Problemy mogą pojawić się w czasie i po porodzie, kiedy dochodzi do ogromnych napięć. Dodatkowo cięcie cesarskie wpływa na zniszczenie naszej struktury mięśniowej  i zaburza eleastyczność powięzi, co odbija się na pracy organów wewnetrznych oraz postawie ciała .

OPRERACJE

Brzuch nazywany jest naszym mózgiem emocjonalnym. Ingerencja w strukture brzucha oraz klatki piersiowej wywołuje często zaburzenia emocjonalne i jest dużą traumą powodującą dysfyunkcje organów wewnętrznych. Możemy często odczuwać bóle w innych cześciach ciała (kręgoslupie, barkach, miednicy, kolanach ) związane  z blizną po operacji

DETOKSYFIKACJA

ZATWARDZENIE

Często obwiniamy nasz system trawienny za problemy z trawieniem, jednak na zatwardzenie wpływa wiele czynników jak bakterie układu pokarmowego, szybkośc jedzenia, jakość jedzenia, stan emocjonalny ,ilośc ćwiczeń, jakość snu, stres.

Bardzo ważna jest relaksacja i detoksyfikacja naszych organów wewnętrznych .

Często zdaża się że w skutek detoksyfikacji możemy odczuwać silniej wpływ alkoholu.

Warto pamiętać, że do masażu brzucha najlepiej przystąpić z opróżnionym pęcherzem moczowym i nie bezpośrednio po posiłku.

DETOKSYFIKACYJNY MASAŻ BRZUCHA I KLATKI PIERSIOWEJ ORAZ MIEDNICY

WSKAZANIA :

PROBLEMY EMOCJONALNE (DEPRESJA, OBNIŻONY NASTRÓJ, PRZEWLEKŁE ZMĘCZENIE),

WZDĘCIA, GAZY, REFLUKS, NUDNOŚCI, WRZODY, ZAPARCIA, PRZECZYSZCZENIA

ODCHUDZANIE, UJĘDRNIANIE I REDUKCJA CELLULITU

PROBLEMY GINEKOLOGICZNE JAK CYSTY, ENDOMETRIOZA,ORAZ BEZPŁODNOŚĆ

PROBLEMY Z TARCZYCĄ, HORMONAMI , SKÓRĄ, WŁOSAMI,

DETOKSYFIKACJA ORGANÓW WEWNĘTRZNYCH :WĄTROBA, ŻOŁĄDEK, TRZUSTKA, WORECZEK ŻÓŁCIOWY, NERKI

BLIZNY PO CIĘCIU CESARSKIM I OPERACJACH

BÓLE KRĘGOSŁUPA

CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE,

STRES

PRZECIWSKAZANIA:

W przypadku pań niewskazany jest zabieg w okresie menstruacji.

ostre stany wymagające pilnej interwencji lekarskiej – duszności, ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, agresywne nadciśnienie, ból brzucha z objawami otrzewnowymi, kolki nerkowe i wątrobowe, padaczka, zatrucia, zaburzenia świadomości i stany psychozy, świeże urazy wymagające zaopatrzenia medycznego – złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, krwotoki, aktywne fazy schorzeń psychicznych.

JESLI MUSISZ ODWOŁAC WIZYTĘ PROSZE SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNA JAK NAJWCZEŚNIEJ.

JEŚLI ODWOŁASZ WIZYTĘ MNIEJ NIŻ 24GODZINY PRZED ZABIEGIEM MUSZĘ POPROSIĆ O UISZCZENIE 50%.

JEŚLI NIE ODWOŁASZ WIZYTY PROSZE O UISZCZENIE 100%.


WYJATKIEM SĄ NAGŁE SYTUACJE I CHOROBY.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s