DETOX BRZUCHA

 DETOKSYFIKUJĄCY MASAŻ BRZUCHA

Wiele osób przychodzi do mnie kiedy pojawiają się niezrozumiałe objawy zdrowotne w czasie znaczących zmian życiowych, kiedy ich ciało lub psychika odmawiają współpracy. Bardzo wiele osób chce odnależć pewność siebie, stara się zmienić swoje życie,  jest przewlekle zmęczona, ma problemy z metabolizmem, otyłość brzuszną, depresje, nerwice i odczuwa, że brakuje jej czasu nawet na sen.

Pracuję z każdym od profesjonalnych tenisistów do pacjentów hospicjum, od robotników  do asystentów biurowych, z całymi rodzinami . Moimi pacjentami są także dzieci, które nie dają sobie rady ze stresem, depresją, nerwicą .

Screen Shot 2014-04-27 at 7.24.44 PM

 

Detoksyfikacyjny masaż oragnów wewnętrznych brzucha (Chi Nei Tsang z elementami visceral manipulation, craniosacral ) poprawia prace układu immunologicznego, metabolizm oraz detoksyfikuje i wpływa korzystnie na jakość skóry (elastyczność ,cellulit).i integruje układ  pokarmowy, oddechowy,  krążenia, limfatyczny, nerwowy, hormonalny, moczowy, rozrodczy, mięśniowo- szkieletowy i energetyczny. 

Jest z sukcesem stosowany w psychoterapii, pomagając szybciej “przetrawić” i zrozumieć emocje.

Ch Nei Tsang  rozwinął się tysiące lat temu w  taoistycznej Chinach. Był używany przez mnichów w klasztorach, aby wspomóc detoksyfikacje, wzmocnić ich ciała oraz  utrzymać najwyższy poziom energii, potrzebnej do zaawansowanych  praktyk duchowych.

Visceral Manipulation została opracowana przez światowej sławy francuskiego osteopatę i fizjoterapeutę Jean-Pierre Barral’a. Równoważy pracę narządów wewnętrznych i powięzi.

Dlaczego masaż brzucha jest tak ważny ? 

 Nasze organy wewnętrzne powinny być w ciągłym ruchu, niestety czasem „zamrażają się”.

Istnieje wiele powodów, dlaczego organy wpadają w stagnacje np: urazy fizyczne i emocjonalne, zła dieta, operacje, siedzący tryb życia, infekcje, zanieczyszczenie środowiska, zła postawa, ciąża, poród, a także urazy sportowe oraz upadki, którą tworzą mikro blizny. 

 Gdy organ nie porusza sie swobodnie, tworzy to napięcia w strukturze całego ciała : układzie  mięśniowo-szkieletowym, nerwowowym, naczyniowym, oddechowowym moczowym, pokarmowym . Często zwalnia także metabolizm.

Np. Chronicznie zimne stopy mogą mieć przyczyne w jelicie cieńkim, rwa kulszowa w okrężnicy, ból prawego kolana może wynikać ze stanu zapalnego w nerwie zasłonowym obok twojego jelita , ból prawego ramienie może mieć wiele wspólnego z wątrobą , problemy z sercem i refluks często połączone są z żołądkiem, napięcia w klatce piersiowej powodują problemy z wątrobą, nerkami, trzustka , trawieniem .

Nasze emocje mają także ogromny wpływ na sposób funkcjonowania naszego ciała i odwrotnie napięcia naszego ciała mogą powodować brak stabilności emocjonalnej. 

Kilka przykładów :


Jelita :
Niepewność, melodramatyczność, gadatliwość, hipochondria

Żołądek :
bardzo duża koncentracja na wyglądzie zewnętrznym i statusie społecznym,ekstrawertyczność , niska  samoocena, frustracja, gniew.

Pęcherz :
Kontrola, poczucie winy, uniknanie  napięcia, pasywno agresywność, trudności decyzyjne

Wątroba :
Uzależnienie od przeszłości pesymizm, złe nastroje, napady złości, depresji

Nerki :
Strach,uczucie  opuszczeniem, niepewność, gniew często głęboko ukryty, potrzeba bycia liderem,  hojność

Poprawa stanu zdrowia narządu przywraca równowagę emocjonalną .

DZIAŁANIE WYSZCZUPLAJĄCE

Masaż ten sprawi także , że brzuch i talia będą doskonale ujędrnione i wymodelowane. Masaż brzucha stosowany 2-3 razy w tygodniu powoduje, że zrzucamy zbędne kilogramy dzięki czemu cała sylwetka staje się szczuplejsza i bardziej atrakcyjna. Masaż ten w połączeniu z codzienną dietą oraz gimnastyką daje niesamowity efekt wyszczuplający dla całego ciała. Polecam go szczególnie na wiosnę, w celu przygotowania ciała do okresu letniego, bądź też w regularnych zabiegach wyszczuplająco-pielęgnujących.

  • wyraźnie zredukuje tkankę tłuszczową i powstający cellulit
  • poprawi wygląd i zdrowie skóry: szczególnie jej jędrności i gęstości
  • zapewni dużo atrakcyjniejszy wygląd i lepsze samopoczucie

CIĄŻA I PORÓD

W ciąży nasz brzuch bardzo się rozciąga, lecz dzieje sie to  stopniowo w ciągu dziewięciu miesięcy.  Problemy mogą pojawić się w czasie i po porodzie, kiedy dochodzi do ogromnych napięć. Dodatkowo cięcie cesarskie wpływa na zniszczenie naszej struktury mięśniowej  i zaburza eleastyczność powięzi, co odbija się na pracy organów wewnetrznych oraz postawie ciała .

OPRERACJE

Brzuch nazywany jest naszym mózgiem emocjonalnym. Ingerencja w strukture brzucha oraz klatki piersiowej wywołuje często zaburzenia emocjonalne i jest dużą traumą powodującą dysfyunkcje organów wewnętrznych. Możemy często odczuwać bóle w innych cześciach ciała (kręgoslupie, barkach, miednicy, kolanach ) związane  z blizną po operacji

DETOKSYFIKACJA

ZATWARDZENIE

Często obwiniamy nasz system trawienny za problemy z trawieniem, jednak na zatwardzenie wpływa wiele czynników jak bakterie układu pokarmowego, szybkośc jedzenia, jakość jedzenia, stan emocjonalny ,ilośc ćwiczeń, jakość snu, stres.

Bardzo ważna jest relaksacja i detoksyfikacja naszych organów wewnętrznych .

Często zdaża się że w skutek detoksyfikacji możemy odczuwać silniej wpływ alkoholu.

Warto pamiętać, że do masażu brzucha najlepiej przystąpić z opróżnionym pęcherzem moczowym i nie bezpośrednio po posiłku.

DETOKSYFIKACYJNY MASAŻ BRZUCHA I KLATKI PIERSIOWEJ .

WSKAZANIA :

WZDĘCIA, GAZY, REFLUKS, NUDNOŚCI, WRZODY, ZAPARCIA, PRZECZYSZCZENIA

ODCHUDZANIE, UJĘDRNIANIE I REDUKCJA CELLULITU

PROBLEMY GINEKOLOGICZNE JAK CYSTY, ENDOMETRIOZA,ORAZ BEZPŁODNOŚĆ

PROBLEMY Z TARCZYCĄ, HORMONAMI , SKÓRĄ, WŁOSAMI,

DETOKSYFIKACJA ORGANÓW WEWNĘTRZNYCH :WĄTROBA, ŻOŁĄDEK, TRZUSTKA, WORECZEK ŻÓŁCIOWY, NERKI

BLIZNY PO CIĘCIU CESARSKIM I OPERACJACH

BÓLE KRĘGOSŁUPA

CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE,

STRES

PROBLEMY EMOCJONALNE (DEPRESJA, OBNIŻONY NASTRÓJ, PRZEWLEKŁE ZMĘCZENIE)

PRZECIWSKAZANIA:

W przypadku pań niewskazany jest zabieg w okresie menstruacji.

ostre stany wymagające pilnej interwencji lekarskiej – duszności, ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, agresywne nadciśnienie, ból brzucha z objawami otrzewnowymi, kolki nerkowe i wątrobowe, padaczka, zatrucia, zaburzenia świadomości i stany psychozy .
świeże urazy wymagające zaopatrzenia medycznego – złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, krwotoki
aktywne fazy schorzeń psychicznych
JESLI MUSISZ ODWOŁAC WIZYTĘ PROSZE SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNA JAK NAJWCZEŚNIEJ 
JEŚLI ODWOŁASZ WIZYTĘ MNIEJ NIŻ 24GODZINY PRZED ZABIEGIEM MUSZĘ POPROSIĆ O UISZCZENIE 50%. JEŚLI NIE ODWOŁASZ WIZYTY PROSZE O UISZCZENIE 100%.
WYJATKIEM SĄ NAGŁE SYTUACJE I CHOROBY.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s