MASAŻ BRZUCHA I OTWIERANIE MIEDNICYi

Screen Shot 2014-04-27 at 7.24.44 PM

Kiedy przeżywamy bardzo intensywny ból, strach, szok, zapisuje się on w naszym ciele.

W tym miejscu dochodzi do sklejenia tkanki (powięzi) stanu zapalnego i napięcia.

Początkowo w tym miejscu traumy czujemy ból, lecz kiedy to napięcie się powiększa przestajemy często czuć dany obszar ciała i rozwija się ukryty stan zapalny, a ciało zamraża się i tworzy się tzw. zbroja.

Praca nad powięzią sprawia, że ciało otwiera się, jest bardziej ożywione, układ hormonalny nerwowy, metabolizm, stabilizują się, a orgazmy są intensywniejsze.

Detoksyfikacyjny masaż oragnów wewnętrznych brzucha (Chi Nei Tsang z elementami visceral manipulation, craniosacral ) oraz otwierający masaż miednicy, poprawia także prace układu immunologicznego oraz detoksyfikująco wpływa na psychikę, seksualność, jakość skóry (elastyczność ,cellulit).

Miednica i brzuch to jest nasze centrum, nasz gps, który produkuje energię seksualną, kreatywną, finansową, a także odwagę, czyli nasze życiowe paliwo.

Cel zabiegów: integracja układu pokarmowego, oddechowowego z układem krążenia, limfatycznym, nerwowym, hormonalnym, moczowym, rozrodczym, mięśniowo- szkieletowym i energetyczno-emocjonalno-seksualnym.

Ten typ pracy z ciałem z sukcesem stosowany jest jako narzędzie wspomagające psychoterapię, ginelokogię, endokrynologię, seksuologię.

Pomaga on szybciej “przetrawić” i zrozumieć emocje, postawić granice, zbudować asertywność, a także zbalansować hormony, usprawnić pracę jelit, układu rozrodczego, uleczyć rany emocjonalne związane z traumą fizyczną i psychiczną.

Ch Nei Tsang rozwinął się tysiące lat temu w taoistycznej Chinach.

Był używany przez mnichów w klasztorach, aby wspomóc ich uziemienie, wzmocnić ich ciała oraz utrzymać najwyższy poziom energii, potrzebnej do zaawansowanych praktyk duchowych.

Dlaczego masaż brzucha i miednicy jest tak ważny ?

Nasze organy wewnętrzne powinny być w ciągłym ruchu, niestety czasem „zamrażają się”.

Istnieje wiele powodów, dlaczego organy wpadają w stagnacje np: urazy fizyczne i emocjonalne, seksualne, czyli traumy, zła dieta, operacje, siedzący tryb życia, infekcje, zanieczyszczenie środowiska, zła postawa, ciąża, poród, a także urazy sportowe oraz upadki, którą tworzą mikro blizny.

Chronicznie zimne stopy mogą mieć przyczyne w jelicie cieńkim, rwa kulszowa w okrężnicy, ból prawego kolana może wynikać ze stanu zapalnego w nerwie zasłonowym obok twojego jelita , ból prawego ramienie może mieć wiele wspólnego z wątrobą, problemy z sercem i refluks często połączone są z żołądkiem, napięcia w klatce piersiowej i miednicy mogą powodować problemy z płucami, wątrobą, nerkami, trzustka , trawieniem .

Nasze emocje mają także ogromny wpływ na sposób funkcjonowania naszego ciała i odwrotnie napięcia naszego ciała mogą powodować brak stabilności emocjonalnej i brak czucia.

Kilka przykładów :

Jelita :
Niepewność, melodramatyczność, gadatliwość, hipochondria

Żołądek :

bardzo duża koncentracja na wyglądzie zewnętrznym i statusie społecznym,ekstrawertyczność , niska samoocena, frustracja, gniew.

Pęcherz :

Kontrola, poczucie winy, uniknanie napięcia, pasywno agresywność, trudności decyzyjne

Wątroba :

Uzależnienie od przeszłości pesymizm, złe nastroje, napady złości, depresji

Nerki :

Strach,uczucie opuszczeniem, niepewność, gniew często głęboko ukryty, potrzeba bycia liderem, hojność

Poprawa stanu zdrowia narządu przywraca równowagę emocjonalną .

DZIAŁANIE WYSZCZUPLAJĄCE

Masaż brzucha stosowany 2-3 razy w tygodniu powoduje, że zrzucamy zbędne kilogramy dzięki czemu cała sylwetka staje się szczuplejsza i bardziej atrakcyjna.

Masaż ten w połączeniu z codzienną dietą oraz gimnastyką daje niesamowity efekt wyszczuplający dla całego ciała. Poza działaniem terapeutycznym, masaż ten

• wyraźnie zredukuje tkankę tłuszczową i powstający cellulit

• poprawi wygląd i zdrowie skóry: szczególnie jej jędrności i gęstości

• zapewni dużo atrakcyjniejszy wygląd i lepsze samopoczucie

CIĄŻA I PORÓD

W ciąży nasz brzuch bardzo się rozciąga, lecz dzieje sie to stopniowo w ciągu dziewięciu miesięcy. Problemy mogą pojawić się w czasie i po porodzie, kiedy dochodzi do ogromnych napięć. Dodatkowo cięcie cesarskie wpływa na zniszczenie naszej struktury mięśniowej i zaburza eleastyczność powięzi, co odbija się na pracy organów wewnetrznych oraz postawie ciała .

OPRERACJE

Brzuch nazywany jest naszym mózgiem emocjonalnym. Ingerencja w strukture brzucha oraz klatki piersiowej wywołuje często zaburzenia emocjonalne i jest dużą traumą powodującą dysfunkcje organów wewnętrznych. Możemy często odczuwać bóle w innych cześciach ciała (kręgoslupie, barkach, miednicy, kolanach ) związane z blizną po operacji.

DETOKSYFIKACJA

ZATWARDZENIE

Często obwiniamy nasz system trawienny za problemy z trawieniem, jednak na zatwardzenie wpływa wiele czynników jak bakterie układu pokarmowego, szybkośc jedzenia, jakość jedzenia, stan emocjonalny ,ilośc ćwiczeń, jakość snu, stres.

Bardzo ważna jest relaksacja i detoksyfikacja naszych organów wewnętrznych .

Często zdaża się że w skutek detoksyfikacji możemy odczuwać silniej wpływ alkoholu.

Warto pamiętać, że do masażu brzucha najlepiej przystąpić z opróżnionym pęcherzem moczowym i nie bezpośrednio po posiłku.

DETOKSYFIKACYJNY MASAŻ BRZUCHA I KLATKI PIERSIOWEJ ORAZ MIEDNICY

WSKAZANIA :

PROBLEMY EMOCJONALNE (DEPRESJA, OBNIŻONY NASTRÓJ, PRZEWLEKŁE ZMĘCZENIE),

WZDĘCIA, GAZY, REFLUKS, NUDNOŚCI, WRZODY, ZAPARCIA, PRZECZYSZCZENIA

ODCHUDZANIE, UJĘDRNIANIE I REDUKCJA CELLULITU

PROBLEMY GINEKOLOGICZNE JAK CYSTY, ENDOMETRIOZA,ORAZ BEZPŁODNOŚĆ

PROBLEMY Z TARCZYCĄ, HORMONAMI , SKÓRĄ, WŁOSAMI,

DETOKSYFIKACJA ORGANÓW WEWNĘTRZNYCH :WĄTROBA, ŻOŁĄDEK, TRZUSTKA, WORECZEK ŻÓŁCIOWY, NERKI

BLIZNY PO CIĘCIU CESARSKIM I OPERACJACH

BÓLE KRĘGOSŁUPA

CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE,

STRES

PRZECIWSKAZANIA:

W przypadku pań niewskazany jest zabieg w okresie menstruacji.

ostre stany wymagające pilnej interwencji lekarskiej – duszności, ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, agresywne nadciśnienie, ból brzucha z objawami otrzewnowymi, kolki nerkowe i wątrobowe, padaczka, zatrucia, zaburzenia świadomości i stany psychozy, świeże urazy wymagające zaopatrzenia medycznego – złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, krwotoki, aktywne fazy schorzeń psychicznych.

JESLI MUSISZ ODWOŁAC WIZYTĘ PROSZE SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNA JAK NAJWCZEŚNIEJ.

JEŚLI ODWOŁASZ WIZYTĘ MNIEJ NIŻ 24GODZINY PRZED ZABIEGIEM MUSZĘ POPROSIĆ O UISZCZENIE 50%.

JEŚLI NIE ODWOŁASZ WIZYTY PROSZE O UISZCZENIE 100%.

WYJATKIEM SĄ NAGŁE SYTUACJE I CHOROBY

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s