Czy jesteś magnesem dla „złych” niedojrzałych chłopców?

Sygnały ostrzegawcze :

Zwróć uwagę na tempo relacji.

Jeśli osoba pojawia się, w twoim życiu jak huragan i gwałtownie momentami znika uważaj !

Ta osoba może być bardzo niedojrzała emocjonalnie, nie umieć komunikować swoich potrzeb i bać się prawdziwej bliskości.Tacy faceci często początkowo traktują cie jak boginie, udają że lubią te same rzeczy co ty, abyś ich polubiła, pokochała, a kiedy się zbliżycie przestają grać i nadmiernie cię krytykują, aby wytworzyć przestrzeń.

Kolejny sygnał ostrzegawczy to temat rozmów, kiedy zaczynacie sie spotykać. Jeśli on wychwala kompulsywnie swoją mame, staraj się zgłębić ten temat.

Jeśli twierdzi , że mama jest Aniołem, bez skazy Hmmm rozważ ucieczkę …

Utrzymywanie matki na piedestale, idealizowanie, wypieranie prawdy, że mama jest człowiekiem, który ma także wady wskazuje na niedojrzałość emocjonalną.

Niedojrzałość czyli brak umiejętnosci oddzielenia swoich potrzeb i uczuć od uczuć mamy. Przekonanie albo jestem z mamą blisko i robie jak ona chce, jestem jest sługą, albo mama poświęca wszystko dla mnie, jestem jej księciem. Aby być sobą potrzebuje być sam.

Jeśli mama nadal żyje, najprawdopodobniej będziesz z nią konkurować o jego uwagę.

Jeśli ona nie żyje, będzie konkurować z pamięcią o niej i najprawdopodobniej nigdy jej nie dorównasz.  

Istnieje ogromna różnica między facetem, który ma problemy z matką (ukrytą wściekłością  i nieufnością) i człowiekiem , który je przepracował tą relację za pomoca terapii i umie komunikować swoje potrzeby, stawiać granice, negocjować.

Mężczyźni niedojrzali nie są źli.

Ich złe doświadczenia, niedojrzłość emocjonalna, brak edukacji (czyli niski poziom inteligencji emocjonalnej) hamują ich zdolność do intymnych więzi.

Borderline, lub szczerze wolę określenie człowiek niesamodzielny emocjonalnie może uwieść cię opiekując się tobą, ale tylko wtedy jeśli mu na to pozwolisz i staniesz się niesamodzielna małą dziewczynką.

Typ opiekuna często myśli, że jest szlachetny i altruistyczny jednak to co możemy często zauważyć to sprzeczne sygnały, które wysyła do  kobiet.

Jego “procedura” uwodzenia zazwyczaj jest automatyczna, wchodzi w tą samą rolę… bo jeśli raz coś funkcjonowało, teraz też powinno.

Jest on nieświadomy swoich mechanizmów i konsekwencji swoich działań.

Jeśli masz do czynienia z takim facetem pamiętaj jego nie zmienisz, ale możesz zmienić siebie.

Ten facet może dzwonić, smsować,wysyłać maile, kontaktować się często w ciągu dnia , ale ma niewiele sensownego do powiedzenia.

On potrzebuje uwagi, kogoś kto go uspokoi. Potrzebuje mamy, która powie że jest przy nim, a zarazem niezbyt asertywnej dziewczynki.

Oczywiscie możesz go uspokajać, wzajemne wsparcie w relacjach jest bardzo ważne, lecz pamietaj zbyt duży brak samodzielności emocjonalnej, to oznaka braku samodzielności, a nie głębsza więź .

Każda kobieta, która przywiąże się do faceta który ma duże trudności z samodzielnością emocjonalną i nie chce zaakceptować, że tego typu adoracja to  zachowanie wynikające z jego braku stabilności emocjonalnej, a ona służy mu do tej stabilizacji jest w pozycji przegranej, ponieważ taka relacja z łatwością może przerodzić się we współózależnienie emocjonalne.

Jeśli wychowaliśmy się z rodzicami, którzy byli niedojrzali emocjonalnie, a ich relacja, a także nasza relacja z nimi była oparta na braku bezpieczeństwa, mamy określony wzór i często automatycznie szukamy bezpieczeństwa, wartości w partnerze lub opiekujemy się nim, opuszczając siebie, swoje potrzeby i marzenia.

Jeśli chcesz spróbować być z mężczyzną, który boi się bliskości, czyli nie radzi sobie z emocjami, a także asertywnością i komunikacją i nie chce się uczyć, rozwijać inteligencji emocjonalnej, będzie ci bardzo trudno.

Każdy z nas warto, aby spojrzał na siebie i sprawdził czy jego sposób na miłość nie polega na poszukiwania ” idealnej partnerki lub partnera”, czyli ideału, który nie istnieje i ciągłym dowartościowywaniu się, przez zdobywanie nowych osób lub zaniżanie swojej wartości pozostając w niezdrowych, niedojrzałych związkach.

Warto zadać sobie pytania :

Czy zdobywamy partnerów ? Czy partnerzy zdobywają nas ?

Jak zdobywamy i co dzieje się kiedy wygramy ?

Czy jesteśmy sfokusowani na celu czy procesie w życiu, czy na obu ?

Czy tak jak kiedyś zdobywaliśmy uczucia rodziców teraz staramy się to zrobić z innymi, udając na początku kogoś innego ?

Kogoś idealnego pozbawionego “złych” uczuć czyli np gniewu, smutku …. lub bez uczuć zawsze spokojnego, a potem gwałtownie wybuchamy lub walimy w siebie.

Najważniejsze : Jeśli umiesz zadbać o swoje potrzeby i je wyrazić, znasz swoje schematy, przetrwasz z takim partnerem.

Jeśli masz  problem z asertywnością, granicami możesz się pogubić i stworzyć związek współózależniowy. Warto wtedy skorzystać z pomocy terapeuty lub coacha wyspecjalizowago w temacie.

Pamiętaj też, że często wybieramy ludzi, którzy pasują do naszego własnego poziomu rozwoju emocjonalnego .

Jeśli miałaś relacje z  Borderline, osobą niedojrzałą, być może nadszedł czas na konfrontacje, naukę i zmianę swojego schematu, dzięki której możesz uniknąć powielania tej sytuacji w przyszłości.

CZY JESTEŚ MAGNESEM DLA ZŁYCH CHŁOPCÓW?

To nie źli chłopcy, to chłopcy którzy nigdy nie mieli zdrowych wzorów.

Facet niedojrzały emocjonalnie, może wydawać się pewny siebie na  poczatku relacji, ponieważ jest bardzo aktywny. Pamiętaj jednak dla niego najważniejszy jest podbój, nagroda, udowodnienie sobie czegoś, nie ty sama w sobie.

Co ciekawe, u większości chłopców jest to nieświadomy proces, dzięki któremu odcinają się od swoich emocji, podążając za automatycznym schematem.

Zapewnienia o miłości zwłaszcza w momentach, kiedy twoje zainteresowanie przenosi się na kogoś innego, mogą być związane z utrata bezpiecznej przystani i zranionym ego, dumą, tym co sobie wymyślił, bardziej niż z uczuciem.

To próba kontroli sytuacji.

Co zrobić ?

Pamiętaj to od Ciebie zależy czy dasz się kontrolować.

Prześladowanie np. stalking wynika z braku samodzielności emocjonalnej, chęci kontroli. Jeśli komuś wydaje się, że jeśli cie skontroluje to uprzedzi jakaś katastrofę, rozstanie, opuszczenie, odrzucenie, utrzyma dzieki tobie swoją siłę i dzięki tej kontroli będzie bezpieczny, żyje iluzją …

Rzeczywistość jest nieprzewidywalna, bezpieczeństwo to iluzja i nikt z zewnątrz nie może być źródłem naszej mocy, wiary w siebie.

Upewnij się, że nie zna twoich haseł do komputera.

Nie pozwalaj mu wejść z butami w twój świat zbyt szybko.

Nie daj sie kontrolować, bo może zmienić się to w chorobliwe kontrolowanie twojego życia i nie ma w tym nic romantycznego, to zaburzenie które zamiast pomoc ustabilizować relacje ją zdestabilizuje, a także ciebie.

Romans z taką osobą może byc skrajnie niebezpieczny jesli jestes w zwiazku małżeńskim, ponieważ osoba która nie umie regulować swoich emocji, czujac ogromne napięcie, załamanie może być bardzo impulsywna np. wstawić na Facebook wasze zdjęcia i komentarze, zadzwonić do męża.

Jeśli przyciagasz uwagę tylko niedojrzałych mężczyzn i wybierasz niedojrzałych istnieją prawdopodobnie poważne deficyty w regulacji emocjonalnej i rozwoju inteligencji emocjonalnej także u Ciebie i to powoduje wzór toksycznych relacji w twoim dorosłym życiu.

Zły wzór wynikają z braków edukacji emocjonalnej u twoich rodziców, którzy przekazali ci wzorce komunikacyjne i zachowania, a także przekonania.

Ten szablon trzyma cię w pułapce.

PREWENCJA

Jak  uniknąć zangażowania się ?

Wyczuj  jego i swoją nerwice na początku .

Naucz się rozróżniać chemię, przyjemność, odczucie lęku i wstydu w ciele, miłość.

Dowiedz się więcej o kortyzolu i przyspieszeniu, który tworzy w związkach opartych na niezdrowym przywiązaniu.

Co czujesz kiedy go widzisz ?

przykład :

“Spotkałam absolutnie wspaniałego człowieka, spędziliśmy genialny czas razem- czułam że coś mnie niepokoi …

 Bardzo szybko wyobrażał sobie naszą przyszłość (oznacza to że w terażniejszości nie czuł sie dobrze).

Mieliśmy bardzo dużo kontaktu, często póżno w nocy, więcej niż kilka wiadomości głosowych w ciągu kilku dni, a kiedy nie odpisywałam czułam napięcie. ”

Nigdy nie zakładaj, że pomożesz mężczyznie wyzwolić sie z jego braku pewności  i wstrętu do siebie, zawstydzenia, które czasami może ukrywać pod maską aroganta (patrz Donald Trump) To co możesz zrobić to dawać mu dobry przykład dbając o siebie i sprawdzić w których miejscach ty potrzebujesz dowartościować siebie.

Jeśli ktoś nie czuje się godny podziwu, miłości i szacunku, samochód, nagroda, ty dowartościują uszczęśliwią go na chwilę, lecz później pojawi się ta sama pustka, ten sam dół.

Ty jej nie zapełnisz, może to zrobić tylko on kontaktując się ze swoimi emocjami i pracując nad swoim rozwojem emocjonalnym.

Każdy facet, który nie może lub nie daje ci bezpośredniego dostępu do siebie, albo stara się coś nadmiernie ukryć np  że jest już zaangażowany / żonaty – przechwala się nadmiernie lub wstydzi się swojej pracy jest podejrzany.

Nie tłumacz go ! Bądż uważna !

Jeśli coś wydaje ci się bez sensu takie jest !

Brak zaufania =brak zaufania, sekrety, wywyższanie siebie, poniżanie innych = wstyd i lęk, złe wzorce komunikacji i zachowań itd.

Jeśli czujesz się jak dziecko, bo on za ciebie o wszystkim decyduje, zadaj sobie pytanie do czego cię to doprowadzi i dlaczego na to pozwalasz. Bo to takie męskie ? Naprawdę ?

To bardziej jak tata, nie partner. Ty stajesz się dzieckiem a on tatą.

Gdzie znika wówczas twoja kobiecość ?

Moze być także na odwrót.

Pamietaj ufaj sobie, nie jego słowom i planom na przyszłość. Ufaj sobie tu i teraz ! 

Kontynuuj poszukiwania człowieka, którego “jaja” są takie same jak twoje, lub większe.

Facet, który nie  poprosi cie  o numer przed tym jak zaoferuje swoj zzwyczaj boi się odrzucenia, jest niepewny lub niezainteresowany.

Napewno jest wrażliwy, ale także niepewny siebie. Na ile pewna jesteś ty ? Jeśli jesteś bardzo stabilna emocjonalnie i świadoma, niepewność kogoś cię nie przewróci, możesz go przez chwile podtrzymać, lecz jeśli ta chwila zmieni się w całe życie, staniesz się matka, biegającą za chłopcem, której łatwo zapomnieć o swoich potrzebach. 

PO ROZSTANIU

Człowiek niedojrzały emocjonalnie może zostawić cię nagle, co jest jak nagła  katastrofa, a także nagle powrócić o 2 nad ranem.

On jest niestabilny, wiec jego decyzje są także impulsywne.

Pretekstem może być wszystko nawet coś co mu się wydawało kiedyś super.

Jeśli czuje, że jest za blisko i nie wie co zrobić ze swoim napięciem emocjonalnym, może odsuwać się za pomocą różnych taktyk: wyjazdu, rozstania, godzin w swojej norze.

Oczywiście w każdej relacji potrzebujemy woności, a także bliskości i czasu dla siebie. Nie ma nic złego w tym że wyjedzie z kumplami, lecz czym innym jest wyjazd dla funu, przerwa, oddech od partnera, problemów czym innym ucieczka.

Jeśli bardzo mały chłopiec się z tobą rozstaje to raczej ma kogoś innego, lub wraca do starej partnerki, ponieważ nie umie być sam. Twój ból jest dla niego niewidoczny, ponieważ jest tak bardzo zaabsorbowany  sobą swoimi obawami, myślami, potrzebami i odcina się od uczuć, więc nie ma możliwości empatii. 

Czasem chłopiec też rozstaje się, aby uciec od problemów, odpowiedzialności, które niesie za sobą dojrzała relacja i wybiera związek z kumplami, powierzchowne przygody, podboje.

Dorosły facet rozstaje się etapami, stara się negocjować, znaleźć kompromis, jest skłonny iść razem na terapie, a jeśli terapia wskazuje zbyt duży konflikt potrzeb i oczekiwań, spokojnie się rozejść.

 Brak dojrzałości to nie twoja wina, to nie jego wina. Te wadliwe wzorce przekazali wam rodzice.

Jeśli spotkały się dwie bardzo poranione osoby które mają bardzo silnego ktytyka wewnętrznego, zły wzorzec, bardzo pragną miłości, adoracji z zewnątrz, nie umieją opiekować swoimi emocjami, to może sie udać tylko wtedy, jeśli zamiast obwiniania siebie nawzajem, lub rodziców, zainwestują w rozwój min. komunikacji i regulacji emocjonalnej.

Jeśli nie ta relacja będzie mieć poważne problemy i braki.

Jeśli partner nie jest zainteresoany rozwojem to co możesz zrobić ty , to skupić się na swoim rozwoju emocjonalnym, a następnie zadecydować czy chcesz trwać w takim schemacie relacji.

Zmiana schematu daje nam siłę dzięki której, jeśli podobna sytuacja zdarzy się w przyszłości wyczujesz, że coś jest nie tak szybciej i określisz czego chcesz, a czego nie bedziesz tolerować na samym początku.

Pamiętaj,

To, że ktoś ma dla ciebie dużo czasu nie jest o tobie, to on potrzebuje dużo kontaktu, nawet jak mówi inaczej.

Człowiek samodzielny emocjonalnie ma swoje życie i wie jak czuć się bezpiecznie. Nie potrzebuje ciągłych zapewnień o miłości
.

CZY MOŻEMY BYĆ PRZYJACIÓŁMI PO ROZSTANIU

Często słysze pytanie “Nie mozemy być już przyjaciółmi?

Zastanów sie co znaczy dla Ciebie przyjaźń – i czy  kiedykolwiek byłaś traktowane tak nieuczciwie, z takim brakiem szacunku , brakiem  troski  w przyjaźni ?

Jak dobierasz sobie przyjaciół?

Co jest ważne u przyjaciół, czy to jakie mają wartości czy to jaką mają pozycje ?

Czy to co wydawało ci się ze ten człowiek robił dla Ciebie napewno było, o twoich potrzebach, tego co chciałaś, czy dawał ci kwiaty, aby pokazać ci jaki to on jest wspaniały, lepszy od innych ?

Czy on zapełniał sobie tobą swoją pustkę, nudę, a ty swoją ?

Czym jest dla cebie zaufanie ?

Czy mogłaś na niego liczyć?

Czy były to tylko puste słowa kocham cię, pojedziemy tu i tu i zero akcji ?

Czy była to relacja jednostronna o jego potrzebach, czy dwustronna gdzie potrzeby dwóch stron były ważne ?

 

Jesli uwielbiasz ratować mężczyzn, zrób teraz wyjątek uratuj siebie i znajdź prawdziwego przyjaciela w sobie ..

Zaufaj sobie !

Pamiętaj

To ty jesteś swoim najlepszy przyjacielem, a także wrogiem !

Jeśli chcesz rozwinąć inteligencje emocjonalną i zbudować moc zadzwoń 604234824. Jeśli nie odbiorę wyślij wiadomość, wtedy oddzwonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chłopcach przeczytaj :

https://magdalenajarosz.com/2014/02/23/jak-zrozumiec-zwiazek-z-mezczyzna-i-uniknac-toksycznych-relacji-czesc-1-casanovachwiejny-emocjonalnie-bpd/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s