Czy jesteś magnesem dla złych chłopców?

Sygnały ostrzegawcze :

Zwróć uwagę na tempo relacji

Jeśli osoba pojawia sie w twoim życiu jak huragan, uważaj na siebie ! Ta osoba może być bardzo niedojrzała emocjonalnie i bać się prawdziwej bliskości. Kiedy się zbliżycie zacznie widzieć w tobie głównie wady.

Kiedy zaczynacie sie spotykać i on wychwala swoją mame ,staraj się zgłębić ten temat.

Jeśli twierdzi , że mama jest Aniołem , UCIEKAJ!

To ukazuje że utrzymuje swoją matkę na piedestale , idealizuje ją wypierając prawde że mama jest człowiekiem, który ma także wady.

Nigdy nie dorósł,  czyli nie był w stanie  oddzielić swoich potrzeb i uczuć od uczuć mamy  ! Jeśli mama nadal żyje , będziesz z nią konkurować o jego uwagę. Jeśli ona nie żyje , będzie zawsze konkurować z pamięcią o niej i nigdy jej nie dorównasz.  Istnieje ogromna różnica między facetem, który ma problemy z matką (ukrytą wściekłością  i nieufnością) i człowiekiem , który je przepracował za pomoca terapii .

Ci mężczyżni nie są źli .Ich złe doświadczenia hamują ich zdolność do miłości i intymnych więzi . Wielu z nich ma cechy, które są godne pozazdroszczenia i podziwu

Borderline, lub szczerze wolę określenie człowiek niesamodzielny emocjonalnie może uwieść cię opiekując  się tobą, ale tylko wtedy jeśli mu na to pozwolisz i staniesz się niesamodzielna. 

Typ opiekuna często  myśli, że jest szlachetny i altruistyczny  podczas gdy wysyła sprzeczne sygnały do  kobiet  . Jego procedura uwodzenia zazwyczaj jest automatyczna, raz funkcjonowało teraz też powinno. Jest on nieświadomy swoich mechanizmów i konsekwencji swoich działań. Jego nie zmienisz, ale możesz zmienić siebie.

Ten facet może dzwonić ,smsować,wysyłać maile wielokrotnie  w ciągu dnia , ale ma niewiele do powiedzenia .

On potrzebuje uwagi, kogoś kto go uspokoi. Potrzebuje mamy która powie że jest przy nim.  Oczywiscie możesz go uspokajać, lecz pamietaj to oznaka braku samodzielności, a nie głębsza więź emocjonalna.

Każda kobieta, która przywiąże się do faceta który ma trudności z samodzielnością emocjonalną ma trudności z zaakceptowaniem , że tego typu adoracja to  zachowanie wynikające z jego braku stabilności emocjonalnej, a ona służy mu do tej stabilizacji .  

Jej dzieciństwo mogło wytworzyć wzór relacji na przyszłość opartej na braku bezpieczeństwa. Ona szuka bezpieczństwa, wartości w nim, on w niej.
Jeśli chcesz spróbować być z tym mężczyzną pamiętaj on boi się bliskości czyli nie radzi sobie z emocjami, a także asertywnością i komunikacją. On może być blisko tylko takiego kogoś jak on sam, czyli niedostępnego emocjonalnie, kogoś dla kogo on nie ma zbyt dużej wartości. 

Jego sposób poszukiwania ” idealnej kobiety ” polega na ciągłym dowartościowywaniu się przez zdobywanie nowych partnerek. Tak jak kiedyś zdobywał uczucia rodziców teraz stara się to zrobić z kobieta. Być idealny pozbawiony „złych” uczuć czyli np gniewu, smutku …. lub wogóle pozbawiony uczuć czyli wartości bycia człowiekiem.

Najważniejsze pytanie : Jeśli umiesz zadbać o swoje potrzeby i je wyrazić przetrwasz. Jeśli masz  problem z asertywnością skorzystaj z pomocy terapeutycznej ,lub szkolenia  (wiadomości o szkoleniach wkrótce ).
Pamiętaj też, że przyciągamy ludzi, którzy pasują do naszego własnego poziomu rozwoju emocjonalnego . Jeśli miałaś relacje z   Borderline , być może nadszedł czas na terapie , dzięki czemu możesz uniknąć powielania tej sytuacji .

CZY JESTEŚ MAGNESEM DLA ZŁYCH CHŁOPCÓW?

To nie źli chłopcy to chłopcy którzy nigdy nie mieli zdrowych wzorów. Facet niedojrzały emocjonalnie,  może wydawać się pewny siebie na  poczatku relacji , dla niego najważniejszy jest podbój nagroda nie ty. Najgorsze że u większości jest to nieświadomy proces, dzięki któremu odcinają emocje. Zapewnienia o miłości zwłaszcza w momentach, kiedy twoje zainteresowanie przenosi się na kogoś innego są związane z utrata bezpiecznej przystani i zranionym ego, dumą.  To nie zdrowa zazdrość wynikajaca z emocji, to frustracja i próba kontroli sytuacji. To od Ciebie zależy czy dasz się kontrolować. Pamietaj ta manipulacja jest nieświadoma i wynika z niedojrzałości, ten człowiek potrzebuje terapii.
Prześladowanie  Stalking wynika także z braku samodzielności emocjonalnej. Wydaje mu się ze jeśli cie skontroluje to uprzedzi jakaś katastrofę i będzie bezpieczny, rzeczywistość w jakiś sposób stanie się zrozumiała i stabilna. Niestety rzeczywistość jest nieprzewidywalna czego on nie może zaakceptować. Upewnij się że nie zna twoich haseł do komputera. Nie pozwalaj mu wejść z butami w twój świat zbyt szybko .Nie daj sie kontrolować, bo może zmienić się to w chorobliwe kontrolowanie twojego życia i nie ma w tym nic romantycznego to zaburzenie które zamiast pomoc ustabilizować relacje ją zdestabilizuje.

Romans może byc skrajnie niebezpieczny jesli jestes w zwiazku malżenskim.

Osoba która nie umie regulować swoich emocji, czujac ogromne napięcie może być impulsywna np. wstawiac na Facebook zdjęcia i komentarze .

Jeśli przyciagasz uwagę tylko niedojrzałych mężczyzn , istnieją prawdopodobnie poważne deficyty w regulacji emocjonalnej i rozwoju inteligencji emocjonalnej u Ciebie, a także brak zaufania do,własnego intuicji i to powoduje wzór toksycznych relacji w twoim dorosłym życiu.

Zły wzór wynika z braków edukacji emocjonalnej u rodzica, który cię wychował Ten szablon trzyma cię w pułapce wyboru PANA ZŁEGO CHŁOPCA. Potrzebujesz edukacji i nowego wzorca. 

PREWENCJA

Jak  uniknąć zangażowania się w Borderline ?

Wyczuj  jego nerwice na początku .

Co czujesz kiedy go widzisz , najważniejsza intuicja 

przykład Spotkałam absolutnie wspaniałego człowieka, spędziliśmy genialny czas razem- czy widziałam czerwona flagę ?

Nie, czy czułam że coś mnie niepokoi TAK

 Bardzo szybko wyobrażał sobie naszą przyszłość (oznacza to że w terażniejszości nie czuł sie dobrze)

Bardzo dużo kontaktu , często póżno w nocy, więcej niż kilka wiadomości głosowych w ciągu najbliższych kilku dni (to lubimy ..trudno tego nie lubić)

Nigdy nie zakładaj, że pomożesz mężczyznie wyzwolić sie z jego braku pewności  i wstrętu do siebie, zawstydzenia. Możesz dawać mu dobry przykład dbając o siebie i sprawdzić w których miejscach ty potrzebujesz dowartościować siebie. 

Jeśli ktoś nie czuje się godny podziwu, miłości i szacunku, samochód nagroda ty dowartościują uszczęśliwią go na chwilę, lecz później pojawi się ta sama pustka. Ty jej nie zapełnisz może to zrobić tylko on kontaktując się ze swoimi emocjami i pracując nad swoim rozwojem emocjonalnym.

Każdy facet , który nie może lub nie daje ci bezpośredniego dostępu do siebie , albo stara się coś ukryć np  że jest już zaangażowany / żonaty – lub wstydzi się swojej pracy jest podejrzany. Nie tłumacz go ! Bądż uważna ! Jeśli coś wydaje ci się bez sensu takie jest !Brak zaufania =brak zaufania ,sekrety itd. Jeśli czujesz się jak dziecko bo on za ciebie o wszystkim decyduje, zadaj sobie pytanie do czego cię to doprowadzi i dlaczego na to pozwalasz. Bo to takie męskie ?

To bardziej jak tata, nie partner. Ty stajesz się dzieckiem a on tatą.

Gdzie znika wówczas twoja kobiecość ?

Moze być także na odwrót.

Pamietaj ufaj sobie, nie jego słowom i planom na przyszłość. Ufaj tu i teraz ! 

Kontynuuj poszukiwania człowieka, którego “jaja” są większe niż twoje .

Facet, który nie  poprosi cie  o numer przed tym jak zaoferuje swoj , boi się odrzucenia , jest niepewny lub niezainteresowany.

Napewno jest wrażliwy,  ale także niepewny siebie. Na ile pewna jesteś ty ? Jeśli jesteś bardzo stabilna emocjonalnie i świadoma, niepewność kogoś cię nie przewróci, możesz go przez chwile podtrzymać, lecz jeśli ta chwila zmieni się w całe życie staniesz się matka, biegającą za chłopcem, której łatwo zapomnieć o swoich potrzebach. 

PO ROZSTANIU

Człowiek niedojrzały emocjonalnie może zostawić cię nagle, co jest jak nagła  katastrofa. On jest niestabilny, wiec jego decyzje są także impulsywne. Pretekstem może być  wszystko nawet coś co mu się wydawało kiedyś super. Dla niego jest za blisko, nie wie co robić ze swoim napięciem emocjonalnym. Może jus mieć kogoś innego, lub wrócić do starej partnerki. Raczej nie umie być sam. Twój ból jest dla niego niewidoczny , ponieważ jest tak bardzo zaabsorbowany  sobą swoimi obawami. Nic nie czuje, nie ma możliwości empatii. 

 

To nie twoja wina, to nie jego wina. Spotkały się dwie osoby które bardzo pragną miłości zamiast najpierw sobie ja dać i nauczyć się opiekować swoimi emocjami, ufać instynktowi. Nie mogłaś powiedzieć nic inaczej ten człowiek ma poważne problemy i braki. To co możesz zrobić to skupić się na swoim uzdrawianiu, dzięki temu taka sytuacja nie zdarzy się w przyszłości lub wyczujesz że coś jest nie tak szybciej. To że ktoś ma dla ciebie dużo czasu nie jest o tobie, to on potrzebuje dużo kontaktu, nawet jak mówi inaczej. Człowiek samodzielny emocjonalnie ma swoje życie i wie jak czuć się bezpiecznie. Nie potrzebuje ciągłych zapewnień.
.

CZY MOŻEMY BYĆ PRZYJACIÓŁMI PO ROZSTANIU

Często słysze pytanie “Nie mozemy być już przyjaciółmi?????”

Zastanow sie co znaczy dla Ciebie przyjaźń – i czy  kiedykolwiek byłaś traktowane tak nieuczciwie, z takim brakiem szacunku , brakiem  troski  w jakimś związku ?

Jak dobierzesz sobie przyjaciół?

Czy to co wydawało ci się ze ten człowiek robił dla Ciebie napewno było, o twoich potrzebach ?

Czy on zapełniał sobie tobą swoją pustkę, nudę? Czym jest dla cebie zaufanie ?

Czy mogłaś na niego liczyć?

Czy były to tylko puste słowa?

Czy była to relacja jednostronna o jego potrzebach, czy dwustronna ?

 

Jesli uwielbiasz ratować mężczyzn, zrób teraz wyjątek uratuj siebie i znajdź prawdziwego przyjaciela w sobie !

Zaufaj swojemu instynktowi !

To twój najlepszy przyjaciel !

Jak odnaleźć instynkt artykuł wkrótce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s